Kruciáta oslobodenia človeka

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je piatok 9. jún 2023 , meniny má Stanislava , zajtra bude mať meniny Margaréta. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Ukrajinu zasvätili Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

V nedeľu /23.3.2014/ na Ukrajine vo všetkých rímsko-katolíckych chrámoch sa po svätej omši kňazi a veriaci spojili modlitbou zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Zasvätiť Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie sa rozhodli biskupi Ukrajiny počas 43. Biskupskej Konferencie, ktorá sa uskutočnila v Charkove.

Zakončenie Konferencie bolo 20. marca v Charkovskej Katedrále, počas ktorého biskupi zasvätili Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

V nedeľu 23. marca sa k tomuto zasväteniu pripojili všetky farnosti Ukrajiny. Katolíci odovzdali Ukrajinu a všetkých komu hrozí nebezpečenstvo vojny, pod ochranu Bohorodičky. Zasvätením Ukrajiny Jej Nepoškvrnenému Srdcu, veriaci prosia o ochranu pred zlým, pokoj a milosť pre Ukrajincov a všetkých ľudí dobrej vôle.

Pripomíname, že 6. apríla Ukrajinská Grécko-Katolícka cirkev obnoví Akt zasvätenia Ukrajiny pod ochranu Panny Márie.

O. Laurencjusz Jan Zezicki, OSPPE,
Ružin-Ukrajina

V nedeľu 6. apríla sa vo všetkých kostoloch Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi uskutočnila obnova aktu zasvätenia sa Bohu na príhovor Panny Márie. Do tohto aktu sa zapoja aj ukrajinské gréckokatolícke komunity v rôznych častiach sveta. „Pokračujúc v službe môjho veľkého predchodcu pri oltári Kyjeva a Halyče túžim v spoločenstve s celou Cirkvou na Ukrajine a na celom svete obnoviť akt zasvätenia ukrajinského ľudu na mocný príhovor presvätej Bohorodičky“ – povedal vyšší arcibiskup Sviatoslav Ševčuk, hlava Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi. Vo svojom pastierskom liste v tejto súvislosti píše: „Nech sa táto modlitba k presvätej Bohorodičke stane dôkazom našej túžby preniesť toto zasvätenie do nášho konkrétneho života. Budeme mu verní osobne i v komunitách, vyprosujúc si na príhovor Theotokos (Bohorodičky) od Pána, aby žehnal náš národ, tak dlho skúšaný utrpením.“ Klerikov i lakov ďalej povzbudzuje vytrvať vo viere a v modlitbe k Panne Márii týmito slovami: „Zostávajúc vždy pod jej ochranou, kiež po odriekaniach a strádaniach Veľkého pôstu dospejeme k žiarivému Vzkrieseniu nášho Pána Ježiša Krista, aby sme boli svedkami a protagonistami obnovy našej milovanej vlasti!

-jk-

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign