Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Obnova v Kroscienku

Dňa 26.-28 mája 2017 v Kroscienku nad Dunajcem v Poľsku sa konala Duchovno relaxačná obnova pre členov KV Kruciáty oslobodenia človeka s témou PRI PRAMENI U OTCA. Obnova prebiehala v priestoroch Oázového domu pre rodiny.Zámerom stretnutia bolo ani nie nejaké plánovanie a riešenie problémov (lebo tých je strašne mnoho), ale byť spolu v rodine a spoločenstve, spolu sa modliť, zdieľať sa navzájom s každodenným radosťami i starosťami.

Stretnutia sa zúčastnili z rožňavského spoločenstva brat Marek so synom Damiánom, sestrou Mirkou a brat Štefan, z Lendaku manželia Fudalyoví a sestra Rózka , z levočenského spoločenstva sestra Erika a manželia Kočišoví. Z Lipian prišli sestra Danka a brat Vlado, z bardejovskej stanice KOČ manželia Češekoví a z Prešova sestra Julka a duchovný otec Jozef Heske. Stretli sme sa pri žriedle, kde siahajú korene HSŽ a KOČ, pri hrobe Otca Blachnického, ich zakladateľa

Srdcom programu boli stretnutia v kaplnke na sv. omši , na modlitbách Liturgie hodín, na modlitbe sv. ruženca a adorácii pred Najsvätejšou Sviatosťou. Každý deň bola sv. omša a katechéza na s nasledovnými myšlienkami:
- Nebojte sa, ja som s vami.
- František Blachnický - muž nádeje, učí nás prekonávať strach.
- František Blachnický - otec viery, Jeho skúsenosti s modlitbou.
- Pán dáva silu vstávať.
- Duchovnosť a modlitba Františka Blachnického priťahovala druhých.
- Spoločenstvo podľa učenia otca Františka.

Veľkým zážitkom bolo stretnutie s pani Staszou, ktorá spolupracovala s Otcom Františkom. Pani Stasza ako živý svedok sa rozhovorila o Otcovi, o jeho diele a živote. Zdôraznila odvahu viery v jeho živote. Spomenula jednu perličku zo života nášho zakladateľa, v ťažkých chvíľach spieval chválospev Magnificat a nie modlitbu Pod tvoju ochranu. To bol tiež prejav jeho silnej viery k Otcovi.

Navštívili sme aj Centrum HSŽ a KOČ na Kopiej Gorke , prameň, z ktorého do celého sveta Boh cez Otca Františka dáva dar odvahy viery, dar v podobe Kruciáty oslobodenia človeka a hnutia Svetlo – život.

Ako tento DAR od Nebeského Otca prijať a rozvíjať? V žití odvážnej viery, ktorá sa prejavuje v náročnosti na seba, v tom, že božie slovo beriem vážne , kladiem si pre seba požiadavky a nehľadám výhovorky. V každej situácii namiesto otázok môžem, či nemôžem, sa mám pýtať či je to potrebné, či to chce BOH. Takto budem prekonávať strach podľa vzoru Otca Františka a moja viera bude dôsledná /konsekventná/.

Napísala: Juliana Mihályová
KOČ Prešov


Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign