Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie KOČ 29. januára 2012
v Lipanoch

V nedeľu 29.1.2012 sa uskutočnilo v Lipanoch, v čajovni, stretnutie Kruciáty oslobodenia človeka. Na tomto stretnutí sa zúčastnili členovia, kandidáti a sympatizanti . Stretnutia sa zúčastnilo 9 mužov a 6 žien.

Stretnutie sme začali modlitbou k Duchu Svätému. Po modlitbe sme si vypočuli prednášku na tému Ján Pavol II. – odmietnutý v službe. Nasledovalo vzájomné zdieľanie na otázky:
Stalo sa niekedy, že ľudia si zle vysvetlili naše dobré úmysly?
Oklamali nás ľudia, ktorým sme dôverovali?
Odmietli niekedy našu službu a pomoc ľudia?
Povzbudil nás príklad o bl. Jánovi Pavlovi II v Nikarague v marci 1983, keď tam nastala zvláštna situácia. Okrem iných sa svojim svedectvom podelil bohoslovec Dušan. Stretnutie sme ukončili modlitbami vďaky a prosieb, modlitbou Kruciáty a agapé. Bol to veľmi požehnaný čas. Vďaka Pánovi za všetko, čo konal.

Pár myšlienok k tejto téme:
-aj keď máme úprimný úmysel aj tak sme často nepochopený a ľudia odmietnu našu službu
-my máme odpustiť a nenosiť smútok vo vzťahu k týmto ľuďom. Mať lásku v srdci
-najhoršie je znechutenie, nezáujem, ja už končím (tzv .poludňajší démon),
-máme sa podať Bohu, vzoprieť sa diablovi, pripútať sa k Pánovi,
-keď sa pripútam k ľuďom zlomí ma neprijatie iných,
-keď som pripútaný k Pánovi, mám silu vzoprieť sa ľuďom a vychádzam ako víťaz.

Zo svedectiev účastníkov
-oslovil ma postoj Jána Pavla 2. z tej problematickej návštevy v Nikarague a jeho myšlienka že nemáme byť znechutení a nosiť v sebe smútok z odmietnutia druhých, ale odpustiť a ísť ďalej; pripútať sa k Bohu. Zaujal má pojem poludňajší démon (Jožko)
-na nedeľňajšom stretnutí Kruciáty oslobodenia človeka ma z prednášky oslovilo to, ako máme reagovať, keď niekto odmietne našu pomoc. Nemáme sa dať znechutiť a nemáme byť smutní. (Hanka)
-najviac ma oslovilo, ako bl. Ján Pavol II. dokázal kázať na svätej omši aj v hrozných podmienkach: namiesto kríža bol obraz vodcu revolúcie, namiesto ticha skandovanie hesiel (Helenka)
-oslovilo ma, ako sa zachoval bl. Ján Pavol II počas návštevy v Nikarague. Aj keď vedel, aká je tam situácia s kresťanmi, nestratil odvahu a vydal sa na túto cestu, aj keď mu to nepripadalo, že by nejako zaujal týchto ľudí, ktorá ho počúvali, ale ako všetci vieme, už teraz hŕstku ľudí oslovil, lebo sa to prejavilo v pozitívnom myslení ľudí v neskoršom období, takže ani táto jeho cesta nebola zbytočná. Aj pre nás plynie poučenie, že to čo robíme neprinesie okamžité výsledky, ale časom to prinesie svoje ovocie (Vlado)
-nemáme sa dať znechutiť, to platí aj v našom živote, máme sa podriadiť Bohu, vytrvať aj keď iní neprijmú našu službu (Majka)

(zapísala Danielka)


z tejto akcie ponúkame zopár fotozáberov

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign