Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Sviečka za nenarodené deti

„Sviečka za nenarodené deti“ je pietnou a modlitebnou akciou, ktorú iniciujú organizácie združené vo Fóre života. Hlavnou myšlienkou je spojenie spomienky na zosnulých so spomienkou na deti, ktoré nemali možnosť sa narodiť, pretože ich život bol násilne ukončený umelým potratom. Tohtoročná „Sviečka“ sa koná v čase rozhodovania Ústavného súdu SR o ústavnosti interrupcií a v roku, keď si pripomíname 50 rokov od prijatia prvého interrupčného zákona na území Slovenska. O to viac chceme zvýrazniť potrebu angažovať sa v prospech života napríklad zapojením sa do aktivít Fóra života.

V deň Pamiatky zosnulých - 2. novembra vo večerných hodinách sa veriaci spoja v modlitbe pri sviečke na úmysel ochrany života, a to predovšetkým pred nemocnicami, kde sa umelé potraty vykonávajú, prípadne na inom vhodnom mieste - pri pamätníku nenarodeným, na cintoríne, pri kríži alebo v kostole. Pri týchto stretnutiach odporúčame pomodliť sa Modlitbu o úctu k životu.

Uctiť si pamiatku usmrtených a tiež zomrelých nenarodených detí je možné večer 2. novembra tiež umiestnením horiacich sviečok do okien našich domovov a modlitbou alebo pietnym stíšením v kruhu rodiny.

V sídle Fóra života, zapojených organizácií a v niektorých chrámoch je možné získať za dobrovoľný príspevok označenú sviečku pripravenú k tejto udalosti. Sviečky budú označené samolepkou s vyobrazením odtlačkov detských nožičiek a textom „Sviečka za nenarodene deti“. Príspevky budú použité na informačné projekty Fóra života (letáky, brožúry, internet, prednášky).

V prípade záujmu o dobrovoľnícku spoluprácu pri organizovaní akcie vo vašom okolí môžete kontaktovať kanceláriu Fóra života na kancelaria@forumzivota.sk, mobil 0903 533 946.

Plagátik na stiahnutie je možné nájsť na stránke www.forumzivota.sk v sekcii Projekty.

Fórum života, 19. 10. 2007

Modlitba za úctu k životu:

        Bože, Darca života, chválime ťa a zvelebujeme za to, že si povolal do života každého človeka.
        S veľkou dôverou prosíme o tvoje milosrdenstvo pre všetkých našich drahých zosnulých. Chceme si tiež spomenúť na tých najbezbrannejších, ktorí zomreli násilnou smrťou umelého potratu ešte skôr, ako sa mohli narodiť.
        Teba, najláskavejší Bože, prosíme o svetlo pravdy pre rodičov takto zabitých detí a pre tých, ktorí sa chystajú svoje počaté dieťa usmrtiť, aby pochopili, že dieťa je tvoj dar a nie ich vlastníctvo.
        Prosíme ťa za lekárov a zdravotníckych pracovníkov, ktorí asistujú pri usmrcovaní počatých detí, aby spoznali hrôzu svojho počínania, nespreneverovali sa svojmu poslaniu a boli vždy na strane života.
        Prosíme ťa za tých, ktorí v spoločnosti šíria kultúru smrti. Zošli im svetlo pravdy, aby spoznali hodnotu každého ľudského života a mali ho v úcte.
         Dobrotivý Bože, prosíme ťa za nás všetkých, aby sme s tvojou pomocou, každý na svojom mieste a vo svojom povolaní, vydávali svedectvo o kráse a vznešenosti ľudského života, a tak prispievali k šíreniu „evanjelia života“.
        Panna Mária, Matka Božia a Matka naša, prihováraj sa za nás u svojho Syna, aby svojím milosrdným pohľadom zhliadol na všetkých, za ktorých prosíme v tejto modlitbe.

Amen.Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign