Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Slávnostné stretnutie
Kruciáty oslobodenia človeka v Bardejove - február 2006

V nedeľu 19.2.2006 sa v kostole sv. Anny v Bardejove uskutočnilo slávnostné stretnutie členov, kandidátov a sympatizantov Kruciáty oslobodenia človeka. Pozvanie prijali vzácni hostia ako vdp. Jozef Heske (Hnutie Svetlo- Život), páter Roman Gažúr (predstavený kláštora minoritov v Levoči), Teodor Gavenda( SDB-Bardejov) a bardejovsky kaplán Emanuel.
Okrem prítomných z Bardejova a okolia, pozvanie prijali aj zástupcovia z hlavnej stanice Kruciáty oslobodenia človeka z Levoče, zástupcovia z Orlova a farníci otca Heskeho.
Stretnutie začalo modlitbami chvál, ktoré boli obohatene hudobným vstupom. Tento zabezpečila minoritská mládež z Levoče.
Po modlitbe chvál nás v krátkej katechéze sestra Veronika oboznámila s novou kultúrou. Jej cieľom je vychovať nového človeka, ktorého hlavnou charakteristikou je mravná čistota, miernosť a zdržanlivosť od všetkého, čo ničí ľudskú dôstojnosť. Potom nasledovala bohoslužba slova, ktorú v závere doplnili svedectva členov Kruciáty oslobodenia človeka. Títo poukázali na zmysel ich účasti v spoločenstve a nevyhnutnosť spolupráce s Bohom pri riešení našich ľudských problémov (dobrovoľne abstinujuci Rudo, Marta, páter Roman a abstinujuci alkoholik Emil).
Na záver stretnutia priniesla asi desiatka prítomných na oltár svoju prihlášku za kandidáta do spoločenstva Kruciáty oslobodenia človeka. Stretnutie potom pokračovalo v prístavbe kostola, kde v rámci agapé si účastníci mohli vymieňať skúsenosti s riešením problémov, alebo len jednoducho sa tešiť z opätovného stretnutia.

zapísali: Marcela a Marta


Z tejto akcie Vám ponúkame nasledujúce zábery

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign