Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Bardejovské stretnutie staníc Kruciáty oslobodenia človeka 2008

V sobotu,14. februára 2008 z iniciatívy bardejovských členov Kruciáty oslobodenia človeka sa zišli do tohto mestečka na východnom Slovensku členovia a kandidáti KOČ zo všetkých staníc a filiálok Kruciáty oslobodenia človeka Slovenska.

Otec Jozef Heske v úvode všetkých privítal na tomto víkendovom stretnutí. Okrem iného povedal: "Zišli sme sa aby sme predovšetkým chválili Pána za toto dielo KOČ. Každý deň zisťujeme nutnosť tohto diela, tohto spoločenstva, tejto iniciatívy, pretože každý deň ľudia tohto sveta sa ničia ponižovaním ľudskej dôstojnosti. O tom je Kruciáta - zastaviť ponižovanie ľudskej dôstojnosti. takže snažme sa naplniť božou prítomnosťou."

Svätú omšu na úvod stretnutia celebroval páter Roman Gažúr, ktorý v homílii na príklade vývoja vzťahu sv. Františka k malomocnému poukázal na potrebu vnútornej konverzie vzťahu k ľuďom, ktorí su v súčasnosti malomocní - zotročení závislosťou, alebo hocakým hriechom. My k nim môžme pristupovať dvojakým spôsobom - postojom človeka, ktorý mu niečo dá, len aby ho svedomie netrápilo, alebo postojom svätého Františka, ktorý malomocnému naozaj pomohol. Premena musí nastať v našom srdci. Podľa toho sa dá aj hlásiť k myšlienke Františka Blachnického. Naša viera musí byť živá. Pomoc nemá byť preto, aby sme sa ukázali - z vypočítavosti. Boh pozerá, či ja pomáham naozaj z lásky. Ak chcem pomáhať, musím byť sám uzdravený, musím byť sám premenený. Ináč budem spôsobovať viac zla, budem viac zraňovať.

Po týchto slovách nasledovalo niekoľko svedectiev ľudí, ktorí prežili osobnú konverziu vo svojom vnútri. Hovorili o tom, ako Láska Pána Ježiša ich premenila vo svojom vnútri. Veľmi silno na prítomných zapôsobilo svedectvo mladého Mateja z Prešova, ktorý svoju vnútornú konverziu prežil za mimoriadne ťažkej životnej situácie, po autohavárii, keď bol niekoľko dní v kóme. Po svätej omši nasledovali chvály a záverečná katechéza otca Jozefa. Potom nasledovalo agapé, ktoré pripravili Bardejovčania. Na ňom pri výbornom guláši, domácich koláčoch,čaji a káve si účastníci v besedách a neformálnych rozhovoroch vzájomne vymieňali skúsenosti a plánovali ďalšiu spoluprácu.

Z vydareného stretnutia si môžte pozrieť zopár záberov

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign