Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Duchovné cvičenia Kruciáty oslobodenia človeka

Nech je zvelebený Pán a Jeho sväté meno - na povzbudenie všetkým ...

Uplynulý víkend od 6. do 8. mája 2011 sa uskutočnili v pastoračnom centre pallotínov pri kostole Božieho Milosrdenstva v Smižanoch duchovné cvičenia členov, kandidátov ale i sympatizantov hnutia Kruciáta oslobodenia človeka.

Téma duchovných cvičení bola zameraná na duchovnosť KOČ vo svetle blahoslaveného Jána Pavla II a Božieho služobníka otca Františka Blachnického. Devätnásť účastníkov v počte desať mužov a deväť žien, malo možnosť cez katechézy celoslovenského moderátora Diakonie oslobodenia pri HSŽ o.ThDr. Jozefa Heskeho, PhD. načrieť do prameňov poznania, z ktorých povstalo dielo Kruciáty od začiatku pontifikátu blahoslaveného Jána Pavla II. Určite nebola náhoda, že práve na tomto mieste mnohí z účastníkov týchto duchovných cvičení tu pred týždňom slávili jeho blahorečenie. Hneď prvá katechéza nás viedla z reality vyprahnutých pútnikov ku oáze ponúkajúcej nový pohľad na plnohodnotný kresťanský život cez osobné svedectvá apoštolov oslobodenia človeka akými boli a sú: blahoslavený Ján Pavol II. a Boží sluha František Blachnický. Každá ďalšia katechéza tento prameň viac odkrývala a dopĺňala do oživujúcej rieky. Ich sviežosť spočívala aj v tom, že hlboká náuka dôležitých dokumentov Jána Pavla II. bola dopĺňaná živým svedectvom jeho života, doplnená životnými skúsenosťami pokoncilovej pastorácie otca F. Blachnického a tiež konfrontovaná osobným delením v skúsenostiach nášho osobného života, ktorými sme sa zdieľali v skupinách špecifických tým, že zdieľali osobitne mužské a ženské prežívanie. Ťažko je v krátkom znení obsiahnuť bohatstvo zdieľaného poznania, teda zhrnúť by sa to dalo asi takto: ostáva nám znieť výzva Jána Pavla II.: „nebyť ľahostajní voči tomu, čo ohrozuje človeka“. A vidieť že: „dnešného človeka ohrozuje výsledok jeho práce!“ K rozoznaniu tejto situácie je naozaj životne dôležité odísť od všetkého, čo nám ho zatemňuje a očistiť ho v prameňoch živej vody prúdiacej priamo z Božského Srdca nášho Pána Ježiša Krista otvoreného pre nás v Eucharistii, kde sa Ho môžeme osobne dotýkať srdcom očisteným sviatosťou zmierenia, posilnení a povzbudení Jeho Slovom s dôverou sa Mu zveriť a všetko vsadiť na lásku, ktorá všetko chápe, všetko znáša a vo všetkom dúfa.

Margita Bodnovičová, členka Kruciáty oslobodenia človeka

z tejto duchovnej obnovy ponúkame nasledujúce zábery vo FotogalériiMediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign