Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Evanjelizačné vystúpenie Kruciáty - beseda v SPŠ drevárskej
v Spišskej Novej Vsi 2006

V ten deň som si vzala v práci dovolenku. Slávka, Barborka a Martinka hneď po prvej hodine odišli zo školy. Rasťo sa už večer modlil k svojmu Bohu a nevedel v noci zaspať. Blížila sa totiž ďalšia (ani neviem koľká) „krížová výprava“ Kruciáty oslobodenia človeka. Tentoraz na Strednej odbornej škole drevárskej v Spišskej Novej Vsi.

Hoci som na besede KOČ v školách nebola prvý krát, vždy do toho idem s bázňou, ako budú poslucháči reagovať. Na „bláznov“, ktorí sa pred nich postavia a hovoria o tom, že sa obetovali za iných a dobrovoľne neužívajú alkohol, ktorí verejne hovoria o svojich zlých skúsenostiach s alkoholom a vyzývajú ich, aby si s nadmerným a pravidelným užívaním alkoholu a drog dali pokoj. A poviem vám, títo sa riadne vzpierali. Vždy, keď sa ich niečo bytostne dotýkalo, keď našli paralelu so svojím životom, dali nám to najavo svojimi hlasnými poznámkami.

Študentov však zaujali slová pátra Romana, abstinujúceho alkoholika Emila a Jozefa. Svoje svedectvo, prečo podpísala kandidatúru v KOČ, podala Slávka. Niekoľko slov som im adresovala aj ja. Spolu s dievčatami sme im medzi svedectvami zaspievali zopár pesničiek. Po besede ostalo ešte niekoľko chlapcov a osobne kládlo svoje otázky pánovi Emilovi a Jozefovi. Celá „bitka“ trvala len 45 minút, ale poriadne nás vyčerpala. Verím, že sa Pán cez nás k študentom prihováral, že v nich dokončí, čo v ich srdciach začal, a že aj v ich živote sa oslávi.

Všetkých žiakov SPŠ drevárskej v Spišskej Novej Vsi a tých, ktorí čítajú tieto riadky, nech žehná a ochraňuje Pán, Boh

Denisa


z tejto akcie ponúkame nasledujúce zábery

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign