Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie Kruciáty s bohoslovcami

Dňa 12.11. 2005 sa zúčastnili na pozvanie spirituála kňazského seminára Františka Xaverského v Badíne P. Roman Gažúr, OFMConv. a Ing. Jozef Pagáč, duchovnej obnovy bohoslovcov. Témou duchovnej obnovy bolo, zoznámenie sa z úlohou a cieľmi Kruciáty oslobodenia človeka (KOČ), ako aj s jej aktivitami smerom k širokej verejnosti.

Po sv. omši, ktorú celebroval P. Roman, nasledoval blok prednášok, ktoré mali ozrejmiť a ukázať cestu budúcim kňazom ako využívať osvedčené formy KOČ v pomoci ľuďom závislým na alkohole a tvrdých drogách. V rámci týchto prednášok boli zobecnené 7 ročné skúsenosti, ktoré KOČ v tejto oblasti získala, či to už v individuálnej pomoci s jednotlivcami alebo v rodinách, alebo v rámci misijnej činnosti v jednotlivých farnostiach Slovenska. Zvýraznené boli hlavne obsahové týždenné stretnutia pre širokú verejnosť, ktoré KOČ organizuje v kláštore minoritov v Levoči.

V druhej časti p. Jozef vydal svedectvo o svojej abstinencií, kde zdôraznil hlavne svoje duchovné obrátenie a pomoci viery vo svojom živote. Následná diskusia zo strany bohoslovcov dokazovala ich záujem aktívne angažovať sa v tejto oblasti v ich budúcom kňazskom povolaní. Z niektorých ich vystúpení, bolo cítiť potrebu pomoci pri zbavovaní sa závislosti, vo svojom blízkom okolí. Záverečné poďakovanie spirituála a bohoslovcov seminára, bolo potvrdením úspešnosti celej akcie.

z tejto akcie ponúkame nasledujúce zábery

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign