Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Evanjelizačný výjazd v Žiline - marec 2006

Keď sme v sobotu večer opúšťali kláštor, kde sme s mládežou nacvičovali pesničky na omšu do Žiliny, na zemi už ležalo asi 20 cm snehu a celú noc bez prestania snežilo. Vtedy sa ma jeden človek opýtal: „Nebojíš sa?“ Priznám sa, že som sa vôbec nebála. Všetky akcie organizované KOČ pod duchovným vedením pátra Romana sú vopred vymodlené a požehnané Pánom. A dodal: „Pán s nami!“. Na druhý deň v nedeľu bol Pán naozaj s nami. Cesta do Žiliny bola celkom dobrá a bez väčších problémov sme sa dostali do miesta určenia.
Na začiatok Svätej Omše, ktorú celebroval páter Roman v neveľkom farskom kostole, sme počkali na miestnej fare. Páter opäť veľmi pekne kázal. Jeho slová boli ako dvojsečný meč a my, mladí, hoci sme zvyknutí, ale tiež miestni, sme počúvali s veľkou pozornosťou. Na omši sme spievali pár tématicky zameraných piesní, rovnako ako medzi svedectvami niektorých členov KOČ, ktoré podali tým ľuďom, ktorí ostali po omši v kostole. Na naše veľké prekvapenie ich ostalo dosť. Na výzvu Mariána Horvátha, aby jedna zo staníc Kruciáty vznikla aj v Žiline, vystúpila rehoľná sestra sv. Matky Terezy a vyslovila túžbu spolupracovať v prospech spásy závislých duší. Prišli aj ďalšie pozitívne reakcie miestnych.
Vo štvrtok na stretnutí Kruciáty v levočskom kláštore minoritov sme sa o 17:30 v mysli a v modlitbe spojili so stretnutím Kruciáty v Žiline.

Denisa


z tejto akcie ponúkame nasledujúce zábery vo Fotogalérii

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign