Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie – „Večer svedectiev“
pre rodičov a sympatizantov komunity Cenacollo

V Marianke pri Bratislave sa konalo v sobotu 26.10.2007 stretnutie rodičov z komunity Cenacollo. Na toto stretnutie bolo pozvané aj hnutie Kruciáty oslobodenia človeka z Levoče. Zúčastnili sa na ňom páter Roman – minorita z Levoče, brat Jozef zo Spišského Podhradia a brat Vojtech zo Spišského Štiavnika.
Stretnutie sa začalo o 9:00 hod svätou omšou, ktorú celebroval otec biskup František Rábek. Po sv. omši nasledovala krížova cesta v krásnom prostredí Mariánky, ktoré je najstarším pútnickym miestom na Slovensku. Po pobožnosti krížovej cesty bolo malé občerstvenie formou agapé – hostiny lásky.
V ďalšom programe sa pokračovalo v konferenčnej miestnosti exercičného domu. Páter Irenej mal katechézu pre rodičov z komunity Cenacollo. Katechéza bola zameraná na vysvetlenie článku viery – verím v spoločenstvo svätých. Po nej nasledovalo veľmi dojemné osobné svedectvo bývalého narkomana z Chorvátska Djana, jeho matky Diany a manželky. Na záver dostal slovo páter Roman z Kruciáty oslobodenia človeka v Levoči, ktorý oboznámil prítomných o aktivitách hnutia a o jeho poslaní.
Stretnutie sa zakončilo adoráciou pred Sviatosťou oltárnou o 18:00 hod.


Tex a foto: Vojto


Ponúkame niekoľko fotozáberov

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign