Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Beseda KOČ so žiakmi ZŠ Spišský Hrhov 2007

Na pozvanie pani zástupkyne zo Základnej školy v Spišskom Hrhove uskutočnilo 7. decembra 2007 spoločenstvo Kruciáty oslobodenia človeka v Levoči so žiakmi tejto základnej školy besedu na tému závislosti.

Výjazd viedol páter Roman a zúčastnili sa ho členovia, kandidáti a sympatizanti Kruciáty: p. Emil, p. Danka, p. Mária, p. Rasťo, p. Marek a p. Jozef. Cieľová skupina boli žiaci siedmeho až deviateho ročníka. Besedu otvoril a prítomných privítal pán riaditeľ ZŠ. Úvodného slova sa ujal páter Roman, ktorý oboznámil s cieľmi a činnosťou Kruciáty oslobodenia človeka. Nasledovali svedectvá členov i sympatizantov KOČ. Žiaci si mohli vypočuť životné príbehy abstinujúcich závislých ale aj dopbrovoľných abstinentov - členov Kruciáty. Program spestrili hudbou a spevom Danka s Rasťom. <,/p>

Príspevok účastníka evanjelizačného výjazdu Rasťa:

Dňa 7. 12. 2007 (hneď po Mikulášovi) aj Kruciáta priniesla dobru zvesť oslobodenia do Základnej školy v Spišskom Hrhove neďaleko Levoče, kde sa takáto alebo podobná akcia ešte nikdy neuskutočnila. Podľa povedaného aj tu poznajú alkohol a jeho účinky. Mladý ľudia, najprv ôsmaci a potom deviataci zo záujmom počúvali svedectvá "starších " zo spoločenstva Kruciáty oslobodenia človeka.

Ostáva už len na nich, ako sa popasujú s alkoholom a inými nebezpečenstvami závislostí, ktorými nás bombarduje dnešný svet.

Viem, je to v Božích rukách.... preto prosím, nech ich dobrotivý Pán Boh požehnáva. Amen!

RMP

Na záver účastníci besedy poskytli žiakom informačné materiály.


niekoľko záberov ponúkame cez tento odkaz

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign