Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Prednáška
PSYCHIATRICKÉ A TELESNÉ KOMPLIKÁCIE ALKOHOLIZMU

Vo štvrtok 30. apríla 2009 sa uskutočnila už štvrtá z cyklu prednášok, ktoré Spoločenstvo Kruciáty oslobodenia človeka z Levoče pripravuje v spolupráci s odborníkmi v oblasti psychológie. So svojou prednáškou vystúpil pán MUDr. Rastislav Michlík - psychiater zo Spišskej Novej Vsi.

V úvode prednášky poukázal na správu európskej komisie - Alkohol v Európe, v ktorej sa okrem iného uvádza, že priemerná spotreba na jedného obyvateľa Európskej únie je 11 litrov 100% liehu. Na trhu z alkoholom sa zarobí 9 miliárd eur a okrem toho štáty získajú na spotrebných daniach 25 miliárd eur, bez ďalších typov daní. Na druhej strane spoločenské a zdravotné škody presahujú sumu 270 miliárd eur!!! Tieto zdravotné škody vychádzajú z rôznych psychiatrických a telesných komplikácií, ktoré so sebou prináša alkoholová závislosť. A práve na tieto komplikácie sa MUDr. Michlík zameral vo svojej prednáške.

Prítomným veľmi názorne popísal a na pripravenej prezentácii ilustroval jednotlivé telesné ale aj psychické komplikácie, ktoré vyplývajú z nadmerného užívania alkoholu. Okrem známej komplikácie - delírium tremens popísal Korsakov syndróm, Wernickeho encefalopatiu a iné známe i menej známe organické poruchy, ktoré hrozia osobám ako následok nadmerného užívania alkoholu.

Po prednáške odpovedal pán doktor na otázky publika, ktoré sa živo zaujímalo o danú problematiku.
Z prednášky je možné si objednať na adrese "kruciatazavináč.kruciata.sk" videozáznam na DVD médiu alebo audiozáznam na CD vo formáte wav.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign