Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Prázdninová diskotéka so svedectvami

Priestory kláštorného komplexu v Levoči neostali po vysťahovaní rehabilitačného strediska pre zrakovo postihnutých dlho prázdne. V pondelok 19. februára 2007 od 18.00 hodiny bývalú jedáleň rehabilitačného strediska postupne naplnila približne päťdesiatka mladých ľudí, ktorí si prišli zatancovať, ale hlavne vypočuť svedectvo dvoch mladých ľudí – Petra a Tomáša zo západného Slovenska, ktorí boli v minulosti závislí od drog.

Peter bol závislý na marihuane a extáze a mal problémy s rodičmi. Jedného dňa ho postavili pred voľbu, opustiť rodinu a začať sa liečiť v komunite Cenacolo (čítaj čenakolo), alebo žiť mimo rodiny niekde na ulici. Peter si vybral život v Cenacole, hoci nevedel, do čoho ide. Žil dva roky v komunite v Chorvátsku a osem mesiacov v Taliansku. Ako hovoril, najprv to bolo veľmi ťažké, ale dnes hovorí o bratoch a sestrách v Cenacole ako o svojej rodine. Je slobodný, dokáže žiť bez drogy, pracuje a žije na Slovensku.

Tomáš má 23 rokov a v minulosti nie len sám bral drogy, ale ich aj predával. Na Slovensku bol za túto trestnú činnosť odsúdený, trest si odpykal a potom odišiel do Cenakola. Tomáš zdôraznil, že Cenacolo je škola života. Tam sa naučil pracovať – piecť chlieb, pracovať v záhrade, starať sa o dobytok a podobne. Naučil sa tiež modliť a milovať - seba a ostatných.

Komunita CENACOLO je kresťanské združenie, ktoré prijíma stratených mladých ľudí, nespokojných, búriacich sa, zúfalých, tých, čo chcú nájsť sami seba, radosť a zmysel života. Predkladá jednoduchý spôsob života rodinného štýlu, s odkrytím darov práce, priateľstva a viery v Slovo Božie. Zrodila sa v júli roku 1983, vďaka duchovnému pochopeniu jednej ženy, rehol'nej sestry Elvíry Petrozzi, ktorá chcela darovat' svoj život Bohu na osoh a pre službu narkomanom a všetkým “strateným” mladým l'udom. Stredisko komunity je v Saluzze v Taliansku. Dnes má komunita 50 bratstiev nachádzajúcich sa v Taliansku, ale i po celem svete / Francúzsko, Chorvátsko, Brazíliia, Rakúsko, Argentína, Peru, USA, Mexiko... / V domoch po celom svete žije okolo 1500 dievčat a chlapcov.

Ako povedal Peter (nech to znie akokoľvek), je vďačný, že spoznal, čo je droga, čo je to život s ňou na dne, lebo len teraz vie oceniť život bez drogy, v slobode, život s Bohom. Šťastná to vina, ktorá nás privedie k Bohu.

Denisa


...že to neboli iba svedectvá svedčia aj nasledujúce zábery

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign