Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Pešia púť Kruciáty oslobodenia človeka zo Starej Ľubovne do Levoče 2008

Na pešiu púť 2008 zo Starej Ľubovne na Mariánsku horu sa v tomto roku vybralo 19 pútnikov z rôznych častí Slovenska: Levoča, Lipany, Prešov, Liptovský Hrádok, Ružomberok a Stará Ľubovňa.
Púť začala svätou omšou, ktorú v piatok 4. júla o 9. hodine pre pútnikov slúžil o. Jozef Heske vo farskom kostole v Starej Ľubovni. Po svätej omši sme sa pred kostolom odfotografovali na pamiatku a vybrali sa na cestu. Viedol nás mladý pútnik Janko zo Starej Ľubovne vedľajšími cestami,aby sme sa vyhli pomerne hustej premávke na komunikácii. Okolo obeda sme dorazili do Nižných Ružbách, kde po krátkom odpočinku sme pokračovali smerom do Podolínca. V kláštore v Podolínci nás veľmi milo prijali a pohostili kávou a čajom bratia redemptoristi. Potom napriek dažďu sme putovali do Spišskej Belej. Tam nás na noc prichýlil miestny pán farár dp. Petrek. Ešte večer sme stihli svätú omšu v kostole v Žakovciach. Po svätej omši, ktorú celebroval P. Mgr. Stanislav Maciaszek OFMConv. zo Spišského Štvrtku, ktorý zastúpil otca Romana (je t.č. na duchovných cvičeniach v Čechách). Po svätej omši bola naplánovaná prezentácia Kruciáty so svedectvami. veľmi milo nás prekvapila prítomnosť otca Ladislava Vrábeľa, jedného zo zakladajúcich členov Kruciáty oslobodenia človeka na Slovensku. So svedectvami vystúpili pani Mária z Levoče, pán Jozef z Lipan, pani Vlasta z Ružoberku a pán Vojto zo Spišského Štiavnika. O poslaní Kruciáty hovoril a svedectvá moderoval pán Štefan zo Spišskej Novej Vsi.
Na druhý deň v sobotu ráno sme vyrazili na druhú - záverečnú etapu s požehnaním otca Petreka. Pridali sa k nám ďalší pútnici, ktorí sa nemohli pre pracovné povinnosti v piatok uvoľniť. Prešli sme malebnou krajinou pod Tatrami do Ľubice pri Kežmarku, kde sme sa v miestnom kostole zastavili, pomodlili a trochu oddýchli. Veľmi milo (už tradične) nás prijala a pohostila pani kostolníčka. Potom už nasledovala cesta cez bývalé vojenské pásmo - Záľubica, kde sme sa na chvíľu zastavili v drevenom kostolíku v Ruskinovciach a porozprávali s manželmi, ktorí sa o kostolík starajú. O niekoľko krátkych hodín sme dorazili do Levoče, kde v kláštore minoritov nás čakal vynikajúci guľáš, ktorý pre pútnikov pripravila pani Milka a posilnení sme vyšli na Mariánsku Horu. Tí, ktorí sa nemohli zúčastniť pešej púte postavili na Mariánskej Hore stan, v ktorom si pútnici mohli oddýchnuť a evanjelizovať pre účastníkov Mariánskej púte. Účastníci púte sa potom zúčastňovali programu Mariánskej púte.


z tejto púte ponúkame nasledujúce zábery vo Fotogalérii

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign