Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Pešia púť Kruciáty 2010

2. júla - na sviatok Navštívenia prebl. Panny Márie sa sa zišli v kostole v Starej Ľubovni členovia, kandidáti a sympatizanti Kruciáty oslobodenia človeka, aby svätou omšou začali Pešiu púť Kruciáty oslobodenia človeka zo Starej Ľubovne na Mariánsku Horu v Levoči. Svätú omšu koncelebrovali o. Jozef Heske - národný moderátor Diakonie oslobodenia človeka a páter Roman Gažúr - minorita z Levoče, kde pôsobí spoločenstvo Kruciáty oslobodenia človeka. Úmysel tohtoročnej púte: "Za triezvosť slovenského národa", účastníci rozšírili aj o úmysel za ľudí postihnutých nedávnymi ničivými záplavami.
Malá skupina - doslovne biblické "Gedeonové vojsko", sa odhodlane vybrala v páľave dňa na peší pochod. Prvá etapa púte viedla cez obce Hniezdne, Forbasy, Nižné Ružbachy s krátkou prestávkou v kláštore redemptoristov v Podolínci. Púte sa zúčastnil aj páter Roman, ktorý však musel v popoludňajších hodinách odísť do Levoče, aby na Mariánskej Hore sa podieľal na realizácii evanjelizačného programu Kruciáty oslobodenia človeka, na ktorom okrem predstavenia KOČ odzneli aj svedectvá o tom, ako Pán dokáže silou svojej lásky oslobodiť človeka spútaného závislosťami. Pútnici, ktorých viedol minorita brat Martin Kollár po krátkom osviežení v kláštore v Podolínci pokračovali do Spišskej Belej, kde sa zúčastnili večernej svätej omše vo farskom kostole a na miestnej fare prenocovali.
Na druhý deň, oddýchnutí, privítali medzi sebou ďalších pútnikov, ktorí sa k ním pripojili a vybrali sa na druhú etapu smerom na Kežmarok a Ľubicu. V Kežmarku sa pútnici zastavili na krátku modlitbu v Bazilike Svätého kríža a po požehnaní na cestu, ktoré im dal pán dekan Jakub Grich pokračovali do Ľubice. V tomto malom mestečku, podľa tradície sa zastavili na krátku modlitbu poďakovania v miestnom kostolíku a potom na pozvanie pani kostolníčky na malé občerstvenie. Posilnení na tele i na duchu pokračovali cez bývalý vojenský výcvikový priestor smerom do Levoče. Aj tam si urobili krátku zastávku na oddych pri drevenom kostolíku na mieste, kde stála niekedy obec Ruskinovce. Cestou neustále zneli ich piesne a tak striedajúc spevy s modlitbami a zastaveniami krížovej cesty v neskorých popoludňajších hodinách dorazili do pútnického mesta Levoča. Ich prvé kroky viedli do minoritského kostola, kde sa v modlitbách poďakovali za neustálu ochranu nebeskej Matke Panne Márii. Po dobrom guláši v kláštore minoritov a chvíľke oddychu ukončili svoju "krížovú výpravu" výstupom na Mariánsku Horu.
Tam už iná skupina kruciátnikov postavila a zabezpečovala stan, ktorý slúžil ako miesto oddychu a zároveň miesto evanjelizácie počas levočskej púte.

Z tejto púte si môžte pozrieť niekoľko záberov kliknutím na tento odkaz.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign