Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Správa o VI. slovenskej púti HSŽ a KOČ v Kroscienku n/D,

ktorá sa uskutočnila v sobotu 30. augusta 2014


Členovia slovenských spoločenstiev Hnutia Svetlo-Život (HSŽ) a Kruciaty oslobodenia človeka (KOČ) sa stretli v sobotu 30.8.2014 v poľskom mestečku pod pieninskými Troma Korunami v Kroscienku n./Dunajcom pri hrobe zakladateľa Božieho služobníka otca Františka Blachnického, ktorý pôsobil v poľskej cirkvi a veľmi účinne prispel k jej obnove zvlášť po Druhom Vatikánskom koncile. Blachnicki sa stal počas svojej duchovnej služby apoštolom vnútornej premeny človeka povolaného k slobode Božích detí. Slovenská púť HSŽ a KOČ bola aj časom vďakyvzdania za osobu otca Františka a za jeho dielo, ktoré našlo svojich nasledovníkov aj na Slovensku.

Modlitby a spevy boli hudobne sprevádzané gospelovou skupinou z Plavnice My Way, ktorá už tradične sa zúčastňuje tohto podujatia. Prítomní účastníci boli povzbudení katechézou poľským moderátorom KOČ otca Wojciecha Ignasiaka z Katowíc na tému Radosť Evanjelia. Vychádzal z exhortácie pápeža Františka Evangelii gaudium, ktorá sa stala vynikajúcim cirkevným dokumentom inšpiratívnym pred ľudí dnešnej doby. Zúčastnení mali možnosť aj spoznať centrum HSŽ a KOČ, ktoré je medzinárodným strediskom duchovných aktivít tohto hnutia. V kaplnke Krista Služobníka bola duchovná príležitosť sa osobne stretnúť pri modlitbe s Pánom Ježišom v Eucharistii.

Ďalším bodom púte bola pobožnosť Krížovej cesty obetovanej za oslobodenie slovenského národa, ktorá sa uskutočnila vo večeradle svätého Jána Pavla II. Súčasťou Krížovej cesty boli aj svedectvá, ktoré účastníkov intenzívne oslovili. Zo svedectiev najviac oslovila výpoveď jedného kňaza, abstinujúceho alkoholika, ktorý po dlhej dobe závislosti a po následnej duchovnej konverzie prežíva naplno život v slobode božích detí. Vyvrcholením slovenskej púte HSŽ a KOČ bola svätá omša s hlavným celebrantom slovenským moderátorom otcom Petrom Komanickým a kazateľom farárom Viliamom Marettom zo Slovenskej Vsi.

Na záver svätej omše bol prečítaný list jednoty, ktorý bol zaslaný Svätému Otcovi Františkovi do Ríma.

Ďalšie fotozábery z tejto púte si môžete pozrieť cez odkaz:
https://picasaweb.google.com/113485157954999055086/2014_08_31_PutHSZaKOC_Kroscienko_Vyber?authkey=Gv1sRgCL6cq5na3OjUUQ

text: o. Jozef Heske
foto: Mery Poláčková

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign