Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


9. púť KOČ do Medžugoria

Kruciáta oslobodenia človeka - Levoča zorganizovala v dňoch 10. - 19. augusta 2016 už 9. ročník púte Kruciáty oslobodenia človeka do Medžugoria.

Naša púť sa začala svätou omšou v Levoči u Minoritov o 15:50 v stredu 10.8.2016.

Nadišla strastiplná a únavná cesta s cieľom Zaostrog v chorvátsku. Pred príjazdom do Zaostrogu sme sa zastavili vo Veprice - Chorvátske Lurdy. Tu páter Roman slúžil svätú omšu za veľkej horúčavy aspoň pre nás to bola horúčava, ale bolo to krásne a neobvyklé.

Po tejto zastávke sme nabrali smer do cieľa do Zaostrogu. Tu sme prišli asi okolo 13:30, ubytovali sme sa a niektorí to nasmerovali rovno k moru. Každý deň sme mali o 15:00 Korunku k Božiemu Milosrdenstvu. Spoločne sme mali ranné chváli a vešpery a taktiež svätú omšu v nádhernom starobylom kláštore. Program bol voľný a každý využíval čas kúpaním pri mori, alebo prechádzkami a podobne. V nedeľu 14. 8 . 2016 sme sa poobede konečne vypravili na cestu do našej hlavnej cieľovej stanice do Medžugoria.

V Medžugorí nás čakalo príjemné teplé počasie. Ubytovali sme sa, stretli sme sa na poučení o programe v na tomto úžasnom mieste. Bol som na púti do Medžugoria prvý krát a tak moje predstavy boli trochu iné , ale podstata bolo pre mňa taká akú som počul. Pred príchodom na prvý večerný program, ktorý sa začína vždy o 18:00 sme sa zastavili pri Zmŕtvychvstalom Kristovi. Tu som aspoň ja pocítil úžasný pokoj a silu. Hlavou mi prebiehalo niekoľko myšlienok ale tá hlavná myšlienka smerovala k Bohu. Na programe sa modlilo veľa veriacich z celého sveta spoločne modlitbu ruženca a o 19:00 nasledovala svätá omša a po nej program pokračoval ďalej. Program sa väčšinou končil okolo 22:00 ale tam čas tak rýchlo bežal že mi niekedy bolo ľúto že už musíme preč.

V Medžugorí sme každý deň boli na nejakej akcii. Jeden deň sme boli u Patrika vypočuť si jeho svedectvo, ako sa dokázal vzdať majetku, ktorého mal veľké množstvo a prísť do Medžugoria aj so svojou ženou. Tu postavil nádherný dom pre kňazov, ktorých si on sám veľmi váži.

Na druhý deň sme boli u Gorana - drogovo závislého chlapa, ktorý sa dostal zo závislosti vďaka Bohu a pomocou komunity Cenaccolo. Jeho svedectvo ma dojalo hoci som ho počul už pred tým, ale na živo je to úplne niečo iné.

Na tretí deň sme boli v komunite Cenaccolo v Medžugorí, kde sme si vypočuli dva svedectvá chalanov, ktorí prešli závislosťou na drogách.

Vo štvrtok 18.8 sme po večernom programe odcestovali domov plný zážitkov a hlavne naplnený pokojom, ktorý tu sála zo všetkých strán. Domov sme prišli okolo 15:00 a tak sa skončilo naše putovanie za Božou matkou a jej synom.

Vojto Knapek, účastník 9. púte KOČ do Medžugoria

Aj z tejto púte si môžete pozrieť fotografie v našej fotogalérii:

Video natočené pátrom Romanom nájdete na stránke YOU TUBE.
Zvuková nahrávka zo stretnutia s Goranom Čurkovičom vo formáte mp3 TU
Zvuková nahrávka s pátrom Marinkom 2015 vo formáte mp3 TU
Zvuková nahrávka s pátrom Marinkom 2016 vo formáte mp3 TU

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign