Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

2. decembra 2018

Dnes je pondelok 10. december 2018 , meniny má Radúz , zajtra bude mať meniny Hilda. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes

Počas prezerania našich stránok počúvajte:


17. ročník pešej púte Kruciáty oslobodenia človeka

Tak ako po minulé roky tak aj tohto roku 2018 sa uskutočnila pešia púť Kruciáty oslobodenia človeka, zo Starej Ľubovne do Levoče.

Púť začala slávením sv. omše v Starej Ľubovni, ktorú koncelebrovali o. Heske, páter Roman Gažúr a o. minorita Martin Kollár. Po sv. omši sme vyrazili na púť smerom do Hniezneho, kde nás milo prijal miestny farár vdp. Peter Olekšák. Ponúkol nám občerstvenie a potom sme pokračovali ďalej. Ďalšiu zastávku sme mali v Nižných Ružbachoch po výdatnom daždi, ktorý nás zastihol.

Po ďalšom putovaní sme sa zastavili v Podolínci v kláštore, kde nás milo privítali miestni redemptoristi. Po občerstvení sa každý krátko predstavil a pokračovali sme ďalej. V Spišskej Belej sme prenocovali a ráno o 6:30 pokračovali ďalej aj z pútnikmi, ktorí sa k nám pridali z Lendaku a Levoče.

Zastavili sme sa v kostole Povýšenia sv. Kríža v Kežmarku. Potom sme v Ľubici u pani kostolníčky mali občerstvenie v podobe kávy a párkov. Nasledovalo putovanie cez vojenské pásmo, kde sme sa zastavili v bývalej obci Ruskinovce. Od sochy sv. Huberta sme pokračovali „ skratkou“ do Levoče.

Po príchode na Mariánsku horu v Levoči sme sa zúčastnili sv. omše, ktorú celebroval vdp. Dlugoš. Po sv. omši nás čakal pri stane navarený guľáš, ktorý všetkým veľmi chutil.

Počas púte nás sprevádzali dve vozidlá, ktoré šoférovali bratia Votech st. a Vojtech ml. Tohto roku nás putovalo spolu 32 pútnikov z rôznych kútov Slovenska.

Spracoval Vojtech Knapek, člen Kruciáty oslobodenia človeka

z tejto púte si môžete pozrieť niekoľko záberov:
objektívom otca Martina
objektívom Dušana
objektívom Vojta
objektívom Ľuba

Video pátra Romana z Mariánskej Hory

Ďalšie videjká z kamery Ľuba nájdete na YouTube cez tento odkaz. Tam kliknite na "Nahrané videá".

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign