Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


2. Slovenská púť Kruciáty oslobodenia človeka do Kroscienka

1. septembra 2010 sa uskutočnila už druhá slovenská púť Kruciáty oslobodenia človeka (KOČ) k hrobu zakladateľa Hnutia Svetlo – život a Kruciáty oslobodenia človeka otca Františka Blachnického v poľskom Kroscienku nad Dunajcom. Organizátorom púte bolo Hnutie Svetlo – život a Diakonia oslobodenia pri HSŽ. Počet účastníkov v porovnaní s minulým rokom sa zvýšil. Zatiaľ čo prvej púte minulého roku sa zúčastnilo približne 60 účastníkov, tohtoročnej púte sa zúčastnilo do 100 účastníkov z rôznych kútov Slovenska. Prítomných privítal ThDr. o. Jozef Heske, PhD., slovenský moderátor Diakonie Oslobodenia Hnutia Svetlo – Život a o. Piotr Kulbacky, člen poľskej Kruciáty a jej dlhoročný hlavný moderátor. Program začal o predpoludním o desiatej hodine modlitbou chvál v kostole, kde sú uložené pozostatky zakladateľa o. Blachnického. Hudobný doprovod zabezpečila mládežnícka formácia z Plavnice Božia armáda.
Potom sa účastníci presunuli do Kaplnky Krista Sluhu, kde otec Kulbacký vychádzajúc z biblických textov prítomným priblížil hlavné myšlienky a činnosť Kruciáty oslobodenia človeka. Po jeho pútavom vystúpení nasledovala obedňajšia prestávka. Potom program pokračoval Krížovou cestou oslobodenia. Vzhľadom k nepriaznivému počasiu sa krížová cesta konala v dolnom kostole.
Program sa skončil svätou omšou, ktorú celebroval o. Peter Komanický, národný moderátor Hnutia Svetlo – Život. Homíliu predniesol o. Martin Gaľa. Medzi koncelebrujúcimi kňazmi boli o. Heske, o. Kulbacky, páter Roman Gažúr zo Stanice KOČ Levoča a ďalší prítomní kňazi. Na záver svätej omše mali možnosť prítomní odovzdať deklarácie vstupu do Hnutia Kruciáta oslobodenia človeka.
Po svätej omši prítomní s hudobným doprovodom zaspievali hymnu Kruciáty „Srdce veľké nám daj“ a pri hrobe zakladateľa sa spoločne pomodlili modlitbu za blahorečenie božieho sluhu o. Františka Blachnického.


z tejto púte ponúkame niekoľko fotografií

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign