Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


ROK VIERY A NOVÁ EVANJELIZÁCIA V ROŽŇAVE

Dnešný svet, naše mestá, to znamená každý človek potrebuje Ježiša. Stvoril si nás pre seba Pane a nespokojné je naše srdce, kým nespočinie v Tebe. (Vyznania Sv. Augustína 1, 1).

Žijeme technicky veľmi modernú dobu, ale ako sa zdá, chudobnú na morálne a duchovné hodnoty. Konzum vytláča ducha. Viac sa dáva dôraz na materiálnu dokonalosť ako na duchovnú. Stále viac času trávime nakupovaním a prácou a zabúdame na Ježiša, ktorý akoby väzeň lásky v Bohostánku čaká na nás v kostoloch každý deň. Zabúdame na spoločné stretnutia pri sv. omšiach. Keby sme si naozaj uvedomili tú veľkú hodnotu a lásku, ktorá sa nám každý deň dáva pri svätých omšiach, nebolo by nás tak málo ....

Možno práve tento rok viery, ktorý vyhlásil sv. otec Benedikt XVI., bude príležitosťou pre našu rožňavskú farnosť, aby naša viera a osobný vzťah s Ježišom zaznamenal vzlet nášho ducha smerom nahor. Svätý otec nás vyzýva k novej evanjelizácii. Evanjelizácia nemá byť suché odovzdávanie informácií, ale odovzdávanie /sprostredkovanie/ oslobodzujúcej a uzdravujúcej moci Pána Ježiša. Je rozdiel, ak poviem Ježiš ťa miluje, ako keď zažiješ Boží dotyk vo svojom živote , t.j. mať osobnú skúsenosť, zážitok s Bohom. Myslím, že aj to je jeden z dôvodov, prečo je duchovný život v našej farnosti taký, aký je. Ak máme osobnú skúsenosť s Bohom, potom aj naša viera sa stáva živšou.

Redaktorka Katolíckych novín položila na Slovensku známemu kňazovi exorcistovi z Malty p. Eliasovi Vellovi OFMConv. otázku: Mladí, ale aj starší ľudia sa pýtajú: „Načo nám je viera v Boha?“ Hovoriť o Bohu je veľmi ťažké. Človek môže použiť aj filozofické argumenty, pritom sa však nemusí k ničomu dopracovať. Boha totiž nemožno analyzovať vedeckými metódami, lebo je nehmotnou realitou, ktorú nemožno uchopiť zmyslami. Myslím si, že je dôležitejšie dať mládeži Boha zakúsiť, ako o ňom hovoriť. Čo však znamená mať skúsenosť s Bohom? Aj mladí ľudia sa boria so svojimi problémami, s vážnymi problémami v oblasti vzťahov, sexuality, viery, ale aj práce či rodiny. Teoretizovať o týchto veciach je zbytočné. To, čo reálne potrebujú, je pocit spoluúčasti, podpora a modlitba. Keď mi niekto povie: ,, Som zúfalý, nemám prácu,“ odpoviem mu: ,, Ja ti prácu dať nemôžem, nie som podnikateľ, ale môžem sa s tebou pomodliť.“ A tak sa modlím, aby Boh v tejto veci konal. Tento človek zrazu pocíti, že niekto sa o neho stará. Boha začne vnímať ako toho, kto sa zaujíma o jeho problém. Nemožno to brať magicky, ale čím viac zážitkov poskytneme mladým, tým ľahšie spoznajú Boha vo svojich životoch. Budú k nemu priťahovaní a uveria v neho. (p.Elias Vella pre Katolícke noviny č.49/2012)

Modlím sa, aby v roku viery sme urobili spoločný krok dopredu za Ježišom. Aby sme využili možnosti, ktoré nám budú poskytovať i aktivity v našej diecéze a farnosti. Kruciata oslobodenia človeka ako evanjelizačné hnutie, vníma potrebu zapojiť sa aktívne do novej evanjelizácie rožňavskej farnosti. Preto v roku 2013 v spolupráci s pánom dekanom Rastislavom Polákom pripravujeme evanjelizačné rekolekcie, kde sa budeme učiť ako evanjelizovať. V marci 2013 bude Kruciata oslobodenia človeka organizovať duchovné cvičenia s názvom: Škola evanjelizácie.

Marek Compel, KOČ Rožňava

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign