Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Predstavenie spoločenstva Rožňava

  1. Kto Ťa priviedol k živej viere a ako k tomu došlo?
  2. Odkiaľ vieš o Kruciate, ako si v nej dlho a prečo si v nej?
  3. Čo vidíš vo svojom miestnom spoločenstve Kruciaty oslobodenia človeka ako jeho plusy a mínusy a ako sa pozeráš na jeho možnosti do budúcnosti?
  4. Spomínaš si v súvislosti s ním na niečo, čo Ťa zaujalo, oslovilo alebo čo bolo aj veselé?
  5. Aké máte najbližšie plány vo Vašom spoločenstve?

ODPOVEDÁ MAREK, ZODPOVEDNÝ ZA SPOLOČENSTVO ROŽŇAVA:

  1. K živej viere ma doviedla moja sestra. Pán Ježiš si ju použil ako nástroj, aby skrze ňu došlo k spoznaniu a k hlbšiemu prežívaniu viery v našej rodine. Moje obrátenie nastalo počas diecéznej púti v jubilejnom roku 2000 - Assisi, Padova, Rím. Duch Svätý pôsobil tak jemne, že po návrate domov som si ani neuvedomil, že moje srdce je iné. Začalo túžiť viac a viac po Pánovi. Bol som hľadajúci a Boh sa mi dal spoznať. Neskôr som zažil dotyk Božej lásky, ktorá bola tak úžasná a silná, že odvtedy nemôžem bez Boha žiť. Ježiš je pre mňa živý a konkrétny.
  2. V Kruciate oslobodenia človeka som 4. rok. Spoznal som ju pri hľadaní pomoci pre závislého priateľa na alkohole. Dostal som sa k nej cez internet a zrazu som vo svojom srdci cítil pozvanie angažovať sa v nej. V Kruciate oslobodenia človeka vnímam seba a druhých, že sme milované Božie deti. Privádza ma vždy viac k Pánovi a vedomiu mojej hriešnosti, ale zároveň žiť Božiu lásku a slobodu.
  3. Naše Rožňavské spoločenstvo vzniklo na obrátenie sv. Pavla 25.1.2011. Počas troch rokov sa spoločenstvo rozrástlo s pôvodných dvoch laikov na spoločenstvo od 6 do 12 pravidelne sa stretávajúcich členov, kandidátov a sympatizantov. Jeho plusy vnímam, že v spoločenstve sú ľudia, ktorí sa naozaj snažia o žitie živej viery s Pánom. V spoločenstve sme zastúpení v rôznych vekových kategóriách od 25r. do dôchodkového veku. Je tam túžba stretať sa a rásť vo viere a pomoci druhým. Ak má niekto zo spoločenstva problém sme ochotní konkrétnej pomoci, alebo modlitbovej podpory. Ako mínusy vnímam zaneprázdnenosť, trošku strach vystúpiť do ulíc a skúsenosť pri evanjelizácii, čo sa však postupne mení a možno viac sa oddať pre dielo KOČ vrátane mňa. Do budúcna uvidíme, aké možnosti sa nám ponúknu, nakoľko nastávajú v našej farnosti výrazné zmeny, či už odchodom správcu farnosti, ktorý celý ten čas podporoval Kruciatu oslobodenia v Rožňave. Spoločne sa modlime a snažíme sa vnímať, čo od nás konkrétne Ježiš chce.
  4. Mňa osobne oslovila v Kruciate oslobodenia človeka jednoduchosť, srdečnosť ľudí, ktorí do nej patria. Zažívam radosť pri spoločných stretnutiach a vnímam Božieho Ducha. Neviem to možno presne opísať, ale v KOČ som začínal hlbšie spoznávať, kde v mojom živote ešte nie som slobodný, kde ešte chýba láska. Pre mňa osobne bol veľkým povzbudením náš brat Emilko Slebodník, ktorý i napriek svojej chorobe žiaril a rozdával sa. A tie jeho cukríky, ktoré mal vždy vo vačku pre každého, nemali chybu.
  5. Myslím si, že Božia prozreteľnosť sa stará a naším najbližším plánom bude pomoc pri založení spoločenstva Kruciaty oslobodenia človeka v Lučenci. Pán dekan Rastislav Polák, ktorý tam onedlho začne svoje nové pôsobenie, vyjadril svoj úmysel, aby také spoločenstvo vzniklo, aj v tejto farnosti. Práve p. dekan Rastislav Polák sa podieľal pri založení KOČ v RožňaveMediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign