Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


III. Celoslovenská kongregácia a Celoslovenský deň spoločenstva HSŽ

Uplynulý víkend – v dňoch 4. až 5. apríla 2014 sa v Šaštíne konala III. Celoslovenská kongregácia zodpovedných Hnutia Svetlo-Život. V jubilejnom Roku Sedembolestnej Panny Márie si Hnutie pripomína 35. výročie prvej oázy na Slovensku. Práve z tohto dôvodu kongregácia vyvrcholila v nedeľu 6. apríla Celoslovenským dňom spoločenstva Hnutia Svetlo-Život. Podujatie začalo v piatok, kedy v podvečerných hodinách sa zišli do Šaštína zodpovední zástupcovia jednotlivých diakonií z celého Slovenska. Po registrácií sa účastníci zišli v kaplnke internátu Gymnázia Jána Bosca na spoločnej Krížovej ceste, po ktorej nasledovala sv. omša. Po nej zúčastnení vytvorili družné spoločenstvo.

Sobotný program začal stánkom stretnutia a rannými chválami, nasledovali raňajky a modlitby chvál. Prítomných zaujal svojou prednáškou na tému „Mária, Matka evanjelizácie“ o. Jacek Herma z Carlsbergu – centra HSŽ Marianum. V svojom vystúpení vyzdvihol dielo zakladateľa o. Františka Blachnického.

Po poludňajšej sv. omši a obede program pokračoval prácou v skupinách, na ktorých sa prítomní vzájomne zdieľali o problémoch, úspechoch i víziách jednotlivých diakonií. Rozoberali sa otázky : ako hodnotíme spoluprácu v diakonii, čo je naša služba, k čomu nás Boh povoláva, radosť, ktorú prežívame, ako vnímaš diakoniu, vízia služby v diakonii a pod. S výsledkami tohto zdieľania zodpovední skupín oboznámili ostatných prítomých. Nasledovala plodná diskusia, ktorú zosumarizoval národný moderátor o. Peter Komanický. Na záver sa účastníci pomodlili desiatok sv. ruženca. Po večeri sa sobotňajší program ukončil vešperami a adoráciou kríža.

Nedeľný program, to už bol Celoslovenský národný deň spoločenstva, na ktorom sa zúčastnili ďalší členovia HSŽ. Prítomných bolo cca 300 účastníkov, ktorí prišli z rôznych oblastí Slovenska, aby v národnej svätyni – Bazilike Sedembolestnej Panny Márie vytvorili spoločenstvo v Duchu Svätom okolo Márie. Po ranných chválach, počas ktorých bolo požehnanie nových členov HSŽ, si prítomí s veľkým záujmom vypočuli prednášku „Mária, naša Matka“ národného moderátora o vzťahu zakladateľa o. Blachnického k Panne Márii a osobné svedectvo p. Gizely z centra Marianum v Carlsbergu o živote a posledných chvíľach o. Blachnického. Svoje svedectvo prítomným účastníkom národného dňa spoločenstva podal aj o. Jacek z Carlsbergu a o. Jaroslav z ukrajinského Hnutia Svetlo-Život.

Nasledovala slávnostná svätá omša v bazilike, ktorú celebroval otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Koncelebrantami boli prítomní kňazi Hnutia. Na záver celého podujatia bola Korunka k Božiemu milosrdenstvu v bazilike, po ktorej sa účastníci duchovne povzbudení a plní dojmov rozchádzali do svojich domovov.

Štefan PALOČKO
Diakonia oslobodenia HSŽ

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign