Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Záznam z pracovného stretnutia KV KOČ

Dňa 14.6.2015 v centre HSŽ v Prešove na Kalvárii v centre HSŽ sa konalo pracovné stretnutie KV KOČ.

Zišli sa na ňom členovia Koordinačného výboru KOČ. Pracovného stretnutia sa zúčastnili zástupcovia z oblastí Levoča, Prešov, Bardejov, Rožňava, Lipany a Jarovnice. Stretnutie sme začali sv. omšou. Na stretnutí zaznelo zdieľanie a svedectvá o živote jednotlivých spoločenstiev.

Okrem iného zazneli aj slová povzbudenia: ... Dôležité je držať sa „trojnožky“ KOČ: MODLITBA, EVANJELIZÁCIA A PÔST. Je potrebné osobne pozývať ľudí na stretnutia, alebo formou pozvánok a plagátov ak to dovoľujú finančné prostriedky. Ľudia nás veľmi prosia o modlitby a ak sme duchovne zrelí skutočne prinesieme na tento úmysel nejakú obetu, pôst a pomodlíme sa za konkrétnych ľudí a za ich problémy, ktoré prežívajú. Nebojme sa pozývať týchto prosiacich ľudí do KOČ, aby sa stali jej kandidátmi a členmi. ... Pamätať, že ja sa musím zmeniť, obrátiť sa, od seba musíme začať obrátenie a až potom požadovať obrátenie od iných. ... Modlíme sa za dobrý vzťah a spoluprácu s miestnymi kňazmi. ... Neriaďme sa číslami, nie sme ekonómovia, keď máme pokušenie rozmýšľať v číslach, spomeňme si na Gedeonovo vojsko. ... Nezabúdajme, že tohoročná téma je ,,Mocou Ducha Svätého“. Nezabúdame na Ducha sv...

Na stretnutí bolo ponúknuté nové Kalendárium na obdobie rokov 2015 – 2016 podľa ktorého sa snažme aj svoje miestne podujatia organizovať. Členovia KV KOČ boli oboznámení s prebiehajúcou novu iniciatívou pod názvom: MILUJEM, PRETO NEPIJEM (formulár si môžete stiahnuť cez tento odkaz ), ktorá má nanovo rozpáliť oheň spásonosnej a oslobodzujúcej lásky, má nás inšpirovať na prijatie nových diel oslobodenia v duchu Novej kultúry. Je to výzva, aby sme vyšli s týmto dielom k ľuďom, na ktorých nám najviac záleží a ktorých máme radi. Súčasťou tejto iniciatívy sú písomne svedectvá za účelom dať svedectvo o tom, že naše členstvo v KOČ nie je niečo smutné a tragické, ale je prejavom lásky a radosti.

V rámci plánovania na stretnutí KV KOČ bola aj výzva, aby sme sa snažili zúčastniť osobne a tiež získať čo najviac ľudí pre Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign