Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Každý ľudský problém má duchovné riešenie

Stretnutie s autorkou knihy VYTRHNUTÁ Z HRÔZ ZÁVISLOSTI

V utorok 12. júla 2016 sa uskutočnilo v A-klube v Spišskej Novej Vsi stretnutie členov A-klubu a Kruciáty oslobodenia človeka s autorkou knihy "Vytrhnutá z hrôz závislosti" pani Dankou Zubčákovou. Rozprávala o tom, ako radikálne jej Pán Ježiš Kristus zmenil život. Prinášame Vám niektoré myšlienky z jej vystúpenia

Svoj život som žila bez Boha. Neverila som, že existuje. Keď sa na to spätne pozerám, viem, že moje srdce bolo prázdne a hľadalo lásku. Keď ju nenašlo, začala som prázdnotu zapíjať alkoholom. V tých časoch som študovala na vysokej škole. Alkohol sa stal mojim najlepším priateľom a postupom času mi zobral úplne všetko: moje dve deti, domov, zdravie, prácu, priateľov, česť i charakter. Dokonca som sa dostala do väzenia

Jedného dňa do môjho života vstúpil muž. Nepochopiteľne obetavo sa o mňa staral viac ako päť rokov. On sám nepil, no záležalo mu na mne. Hľadal ma po krčmách, privádzal ma domov. Dával mi pocit domova. Už som viac nebola hladná. No i napriek jeho dobrote bola túžba po alkohole silnejšia. Znova a znova som od neho utekala. Vtedy ma navštívila dcéra. Počas štúdií na vysokej škole spoznala Ježiša Krista, ako svojho Spasiteľa. Hovorila mi o ňom. Vraj ma miluje a môže zachrániť, pretože umrel za mňa na kríži. No ja som jej neverila. Poslala som ju liečiť sa na psychiatriu.

Prišiel rok 1995. Bol som triezva a nešťastná. Práve som umývala riad, keď mi padol na nohu hrniec. Už-už som chcela zahrešiť, no vtom som miesto toho padla na kolená. V tej chvíli som pocítila takú obrovskú lásku, že sa mi od nej chcelo umrieť. Táto láska mi ukázala všetku tú špinu predošlých rokov. Plakala som a prosila o odpustenie za to, ako som ublížila deťom, rodičom, manželovi, Bohu. Vtedy som sa stretla s Bohom. Kristus ma urobil tým najšťastnejším človekom na svete. Urobil ma milovanou a úplne ma oslobodil od alkoholu. Všetkým, ktorým som ublížila, som prosila o odpustenie.

Dnes žijem v pokojnom manželstve. Radosť mi robia moje deti i vnúčatá. Učím v škole a túžim, aby moji žiaci poznali Ježiša. SOm šťastná, že môžem patriť Bohu. Je mojím Záchrancom a veľmi túžim konať Jeho vôľu. On ma nielen uzdravil, o urobil ma novou. Už nič nie je tak, ako predtým. Úplne zmenil môj životný štýl, hodnoty, výber priateľov, knihy, voľný čas. Taký je Boh. Veľký, zázračný, milujúci.

Mgr. Danka Zubčáková pôsobí v súčasnosti ako učiteľka na základnej škole. Svoj životný príbeh rozpráva s nadšením, pretože verí, že:

Ježiš Kristus má moc zachrániť ľudí v akýchkoľvek životných okolnostiach.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign