Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Moje svedectvo zo Sympózia

Vďaka Bohu a Panne Márii som sa zúčastnila na 16. celoslovenskom sympóziu Kruciáty oslobodenia človeka v Levoči. Ďakujem tiež môjmu priateľovi, ktorý mi poslal pozvánku na sympózium. Vedela som viac rokov dozadu, že sa koná práve v Levoči, no nikdy ma to tak nezasiahlo, ako tento rok, aj keď som členka Kruciáty dlhšie, u nás v Žiline ani nikde bližšie nie je. Ešte pred dvoma rokmi som v januári išla autom do Prešova na ples abstinentov a keď sme prechádzali popod Mariánsku horu, povedala som Matičke, že raz za ňou prídem, ak Pán dá. Ani som sa nenazdala a ten čas prišiel. Na sympóziu som sa dozvedela, že bude krížová cesta večer na Mariánsku horu. Aká bola moja radosť, ani sa na papier napísať nedá. Veľmi som v srdci ďakovala Pánovi, že mi takto splnil moju túžbu prísť za mamičkou na Mariánsku horu. Počas krížovej cesty som sa podelila aj so svedectvom, ako Matička je "Režisérkou" môjho života. Pred rokmi, keď mi zomrel manžel, sa mi snívala a povedala mi, aby som prišla za ňou na Živčák, že budem uzdravená. Tak sa aj stalo aj telesne, pretože som sedem rokov trpela na depresiu a šok zo smrti manžela mi spôsobil epilepsiu a ešte aj moje alkoholické otroctvo, z ktorého ma Pán na orodovanie Matičky uzdravil. V piatok som docestovala do Levoče a vlastne sympózium začalo svätou omšou a programom mladých. Už prvý večer som zažívala nádherný dotyk Boha, ktorý nám sprostredkoval otec Igor, ktorý je duchovný v Čičave v rómskej komunite. V prednáške hovoril o tom, že je veľmi potrebné činiť pokánie , nielen vlastné, ale aj za rodinu, mesto, národ, čiže zástupné pokánie. Veľmi ma to oslovilo, pretože Pán hovorí, že ak sa ľud pred nim pokorí, on príde a uzdraví zem. Takto môže uzdravené vzťahy, manželstvá, zranenia tam, kde potrebujeme uzdravenie. Na mňa to veľmi zapôsobilo, pretože už tak konám aj ja. Odprosujem Pána a robím zástupné pokánie za svoju rodinu.

Ďalšie, čo na mňa veľmi zapôsobilo, bolo to, že sme boli ubytovaní v Útulku sv. Františka, kde žijú bezdomovci. Sú to veľmi zranení ľudia, ktorí akýmkoľvek spôsobom prišli o strechu nad hlavou a ocitli sa na ulici. Pocity sa nedajú opísať, to treba zažiť. A tak od sympózia sa modlím za útulok, duchovného vodcu otca Romana som si pridala tiež do modlitieb. V sobotu sme začali svätou omšou, ktorú celebroval otec Anton Tyrol a bol veľmi symbolický Pavlov list, ktorý v homílii rozobral. Hovoril, že kresťania, ktorí sa odeli Kristom, vyrástli nad zákon. To však platí aj dnes, pretože ten, kto nasleduje Ježiša, pokiaľ sa ním nechá viesť, stáva sa slobodným vo viere a zákon ho už viac nezotročuje. Potom boli prednášky, otec Piotr Klubaci z PĽR hovoril o otcovi Blachnickom, ktorý založil Kruciátu. Aj keď dodržujem pravidlá Kruciáty, nevedela som prakticky nič o histórii Kruciáty. Tak som sa dozvedela, že je to vlastne krížová cesta života, ktorá človeku ukazuje, ako je mu možné vrátiť hodnoť, teda slobodu od všetkých závislostí.

Otec Peter Komanický hovoril o otcovi Františkovi Blachnickom, jeho život bol veľmi zaujímavý aj tým, že po smrti matky sa utiekal k Nepoškvrnenej, pretože jedine ona víťazí. Prednáška, ktorú mal otec Amantius Akimjak pohla veľmi mojim srdcom. Panna Mária sa po mojom obrátení stala mojou Kráľovnou, ku ktorej sa stále utiekam, lebo viem, že ma bezpečne vedie ku Kristovi a na jeho prednáške som si vlastne uvedomila, že jedine Nepoškvrnená víťazí. Oslovilo ma aj to, že Kruciáta ako v Poľsku Jasná Gora, tak na Slovensku Levoča je úzko spojená práve s Nebeskou Matkou. Tak som si uvedomila, že aj ľuďom, ktorí abstinujú v Žiline, by pomohlo práve toto poznanie, že sám človek nedokáže nič, ale keď sa nechá viesť Božou Matkou, s ňou vždy zvíťazí. Veď to aj sama vo Fatime povedala, že jej Nepoškvrnené srdce napokon zvíťazí. A kedy? A kedy je to napokon? Keď zvíťazí v mojom srdci, v mojej rodine, v mojom meste v národe, v štáte a napokon vo svete.

Prednášku o spoluzávislosti mala MUDr. Martinove z Liečebne z Prednej hory. Zaujímavé poznanie pre mňa bolo to, že aj spoluzávislí sú chorí a tiež potrebujú liečenie. Po prednáške bolo beseda, kde som aj ja povedala, že som dostala Božiu milosť, preto som uzdravená, vo svojom živote po mojom obrátení dávam veľký priestor Bohu, a preto žijem slobodný život v radosti.

Sympózium sme v nedeľu zakončili svätou omšou, ktorú celebroval otec Branislav Kožuch a zatriasla hádam s každým v kostole. Pán nám chce dať svoj pokoj tu a teraz, na tomto mieste v našich životoch a len Boh nám umožnil chváliť jeho meno a vyvyšovať ho naveky.

16. sympózium Kruciáty oslobodenia človeka je za mnou a už sa teším na ďalšie. Bol to veľmi požehnaný čas a dospela som k jednému záveru, že za Kruciátu som sa začala modliť, lebo ak Pán dá, aj pri Žiline je miesto zjavenia Panny Márie hora Živčáková a ak to bude jeho vôľa, Kruciáta je potrebná aj pre nás tu.

Ďakujem Pánovi, že mi doprial byť na tomto sympóziu, ďakujem za ľudí, s ktorými som tu mohla byť, za ľudí v útulku, za kňazov. Musíme sa modliť aj za lekárov, aby boli veriaci, pretože ak pochopia Pravdu, ktorou je Ježiš, budú aj oni slobodní.
Chválim ťa a velebím, Pane.

Majka Sluková, Žilina

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign