Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Uskutočnilo sa 18. sympózium Kruciáty oslobodenia človeka v Levoči

Uplynulý víkend, v dňoch 14. až 16. októbra 2016 sa uskutočnilo v Levoči v poradí už 18. Celoslovenské sympózium Kruciáty oslobodenia človeka. Celý program sympózia bol rozdelení do troch častí:

Prvá časť - piatok 14. októbra bol v réžii Spoločenstva Pavol z Levoče. Mladí si pozvali generálneho vikára Spišskej diecézy Mons. prof. ThDr. ThBibl.Lic. Antona Tyrola, PhD. Otec vikár hovoril mladým o duchovnom živote podľa apoštola Pavla. Jeho prednáška niesla názov "Čo nás odlúči od Kristovej lásky".

Druhá časť sympózia začala v sobotu, 15. októbra sv. omšou v minoritskom Kostole Sv. Ducha na Košickej ulici. Hlavným celebrantom bol o. Tyrol. Po svätej omši sa účastníci presunuli do auly Strednej odbornej školy pre nevidiacich v Levoči, kde program otvoril páter Roman Gažúr, OFMConv., ktorý privítal prítomných hostí. Nasledovala hymna Kruciáty a potom sa ujal slova o. Peter Komanický, národný moderátor Hnutia Svetlo - Život. Vo svojom krátkom príhovore vyzval prítomných, aby mali otvorené srdcia pre pomoc druhým. Všetko, čo robíme, robme s láskou.

Po týchto úvodných vystúpeniach a úvodnej básni "Mama" v podaní p. Hanky Kubovčíkovej dostala slovo pani Mgr. Danka Zubčáková, ktorá prítomným dala veľmi silné svedectvo o tom, ako sa jej dotkol Boh, ako ju uzdravil a vytrhol z hrôz závislosti na alkohole. Potvrdila to, čo mnohí mohli dosvedčiť: BOH existuje a stále koná zázraky.

Popoludňajší program pokračoval vystúpením manželov Janky a Freda Matíkovcov zo Svidníka. Sú z komunity Cenacolo.Ich syn hľadá zmysel život v komunite Cenacolo v SALUZZO v Taliansku. Oni, ako rodičia sa učia zo svojich vlastných zranení a vzájomne sa podporujú. Vo svojom krásnom svedectve priblížili prítomným aj život v komunite a myšlienky sr. Elvíry z komunity Cenacolo.

Ďalším, ktorý potešil prítomných svojim vystúpením bol o. Vladimír Maslák z Kláštora pod Znievom, ktorý založil a vedie Útulok dobrého Pastiera. Je to najväčšie zariadenie svojho druhu na Slovensku. Sú tam muži, ktorí sa učia žiť v prítomnosti a poučiť sa z minulosti. Jedná sa o ľudí, ktorí stratili, často následkom svojej závislosti, strechu nad hlavou. "Ľudia k nám prichádzajú bez osobných dokladov, často v zlom psychickom stave, špinaví, so zápachom, niektorí akoby už ani neexistovali. ", hovorí otec Vladimír. Avšak jeho zásada je: minulosť nechať za bránami zariadenia a žiť prítomnosť. O problémoch i radostiach útulku hovoril ľahko, častokrát úsmevne.

Záverečným vystúpením v tomto bloku bola prednáška Mgr. Petra Knapíka. Pán Knapík pôsobí ako psychológ v Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom na Prednej Hore. Vo svojej prednáške sa zameral na rodinnú terapiu v liečbe závislostí v kontexte pomoci závislým a ich rodinným príslušníkom. Veľmi citlivo a pritom odborne hovoril o formách pomoci rodinných príslušníkov závislému, ale i o pomoci samotným rodinným príslušníkom závislého. Vysvetlil pojem spoluzávislosť a hovoril o potrebe rodinnej terapie.

Sobotný program sa ukončil Krížovou cestou za závislých ulicami mesta Levoča a následne spoločnou adoráciou pred Sviatosťou Oltárnou v minoritskom kostole.

Celoslovenské sympózium pokračovalo v nedeľu rannými chválami v Útulku Sv. Františka. No nich sa účastníci presunuli do Auly školy, kde nasledovalo hodnotenie sympózia.

Napriek nižšej účasti v porovnaní s inými rokmi, tohoročné sympózium sa vyznačovalo veľmi silným duchovným nábojom. Vo všetkých vystúpeniach pozvaných rezonovalo Božie milosrdenstvo, ktoré nás všetkých obklopuje a posilňuje. V hodnotení boli i návrhy na zlepšenie práce pri príprave ďalších ročníkov sympózia.

Z tohoročného sympózia si môžete pozrieť niekoľko fotografií. Prostredníctvom našej e-mailovej adresy: kruciata@kruciata.sk si môžete objednať zvukové aj video nahrávky .

Fotografie z objektívu admina tu
Fotografie z objektívu pán Milaniaka tu
Fotografie z objektívu pán Zavarského tu
Reakcia účastníčky sympózia p. Majky Slukovej

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign