Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


21. celoslovenské sympózium

Nebojme sa čerpať z duchovnej reality

21. celoslovenské sympózium Kruciáty oslobodenia človeka sa začalo v piatok 11. októbra 2019 svätou omšou v minoritskom kostole. Po svätej omši nasledovala krížová cesta účastníkov sympózia na Mariánsku horu. Viedol ju predstavený kláštora minoritov v Levoči o. Martin Kollár.
Po krížovej cesta sa účastníci zúčastnili programu Spoločenstva Pavol: Po chválach bola prednáška o. MArtina HARČARA, ktorý zaujal prítomných prednáškou na tému: Kľúč ku kvalitným vzťahom.
Hlavný program sympózia začal v sobotu 12. októbra svätou omšou v minoritskom kostole. Celebroval ju dôst. o. Anton TYROL zo Spišskej Kapituly.Účastníci sa po svätej omši presunuli do auly Strednej odbornej školy na nám. Štefana Kluberta, kde pokračoval hlavný program.
Ako prvá vystúpila so svojim príspevkom o histórii a vzniku Kruciáty na Slovensku pani Gitka BODNOVIČOVÁ. Po tejto prednáške sa ujal slova vzácny hosť - pani Katka RALBOVSKÁ z Chorvátska. Jej prednáška o hagioterapii zaujala všetkých prítomných.
Pred obedom vystúpili so svojim svedectvom rodičia chlapcov z komunity CENACOLO.
Po obedňajšej prestávke dostal slovo ďalší hosť programu dôst. o. Vladimír MASLÁK, ktorý prítomným priblížil poslanie a fungovanie Občianskeho združenia Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom.
Potom zasa dostala slovo pani Katka Ralbovská, ktorá veľmi zanietene a pútavo hovorila na tému: ČERPANIE Z DUCHOVNEJ REALITY.
Sobotný program sa ukončil adoráciou pred vystavenou Oltárnou Sviatosťou v Minoritskom kostole.
Nedeľný program začal rannými chválami v minoritskom kostole, po ktorých sa účastníci presunuli do Domu sv. Františka - útulku, kde pokračovalo vystúpenie pani Katky Ralbovskej a družnou besedou.
Tohtoročné sympózium ukončila nedeľná svätá omša v minoritskom kostole, ktorú celebroval levočský dekan mons. o. František DLUGOŠ.

Napísal: admin


Zvuková reportáž zo sympóziaPrednáškový mix


Zvukovú reportáž a prednáškový mix pripravil: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign