Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 2. júl 2022 , meniny má Berta , zajtra bude mať meniny Miloslav. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Vyber si!!!

Problémy s alkoholom som začal mať už pred vyše 30 rokmi. V roku 1987 som pod vplyvom veľmi nepriaznivých okolností a na nátlak rodiny absolvoval svoju prvú liečbu. Po ročnej abstinencii som znova začal popíjať a onedlho som bol tam, kde predtým, možno ešte hlbšie. Bol som zrelý na ďalšiu liečbu. Tak to fungovalo niekoľko rokov - liečba, pár mesiacov abstinencie, neskôr už len pár týždňov a ďalšie rozpitie... Pochopil som, že môj stav je vážny, že je potrebné niečo s tým robiť. No stále som sa mylne domnieval, že zvládnem to sám, že dokážem sám abstinovať. Po mojej poslednej liečbe v roku 1998 som pochopil , že je potrebné, aby som začal navštevovať nejaký klub - spoločenstvo, ktoré by mi pomohlo v udržaní sa v abstinencii. Začal som navštevovať klub v SNV.

Neskôr, keď sme v Levoči založili po vzore poľskej Kruciáty slovenskú stanicu Kruciáty oslobodenia človeka, začal sa môj osud meniť. Pochopil som, že moja snaha o abstinenciu sa opiera len o moju pýchu, ktorá nepripúšťa pomoc zhora. Preto stále dochádza k recidívam. Pochopil som, že sa musím pokoriť, nielen pred sebou, a pokorne pred Pánom priznať svoju slabosť a požiadať ho o pomoc. Tak som v roku 2000, v januári podpísal deklaráciu vstupu do Kruciáty oslobodenia človeka ako kandidát. Ročná kandidatúra znamenala v mojom živote doslova obrátenie. Keď som predtým dokázal abstinovať len s pomocou podporných liekov, a aj to som abstinenciu často porušil, v tomto ročnom období kandidatúry som v pohode, bez akýchkoľvek liekov a návštev lekára dokázal abstinovať. V tomto období som ani raz nedostal skutočnú chuť napiť sa! Narušené rodinné a pracovné vzťahy sa začali upravovať a normalizovať. No po skončení ročného obdobia kandidatúry sa znova vo mne začala ozývať vnútorná pýcha, ktorá mi hovorila: "vidíš, dokážeš abstinovať sám...".Preto v januári roku 2001 som si kandidatúru neobnovil a spoliehal som sa znova len sám na seba. V lete toho roku znova začali problémy s alkoholom, ktoré vyvrcholili ťažkou recidívou v jeseni. Vtedy som pochopil, že s Pánom sa nedá hrať polovičná, falošná hra. Buď sa mu odovzdám celkom, alebo spoliehaním sa na seba budem klesať stále hlbšie. Cítil som sa pred Bohom ako stratený syn, ktorý opustiac otca stratil všetky výhody rodičovského domu.

V tom čase (bol som duševne úplne na dne!) som si vykonal súkromnú, osobnú púť do Litmanovej, na horu Zvir, kde som prosil Matku - Pannu Máriu, aby mi u svojho Syna vyprosila odpustenie. Tam, v Litmanovej na hore Zvir, som akoby počul vnútorný hlas: "Buď sa mu odovzdáš celý, alebo vôbec! Buď chceš patriť BOHU alebo Zlému! Vyber si!!!". A ja som tak silno zatúžil patriť iba Bohu... Preto po návrate som si obnovil sľub Kruciáty, tentoraz nie dočasný - na jeden rok - ale navždy - ako člen. Stal sa zázrak: to čo sa poslednou recidívou úplne rozbilo a zdalo sa nenávratne zničené, sa Božou milosťou obnovilo. Nikto - rodina, zamestnávateľ, známi, priatelia - mi poslednú recidívu nevyčítali, nepripomínali - akoby ani nebola. Odo dňa podpísania Deklarácie Kruciáty ako člen - 2. decembra 2001 nemám problémy s alkoholom. Nemám problémy v rodine. Môj život sa úplne zmenil. Moja abstinencia sa mi stala životným štýlom. Je to život v pokore a pravde. Život, ktorý si neustále posväcujem a očisťujem v pravidelnom pristupovaní k sviatosti zmierenia. Viem, že som slabý človek, ale viem aj to, že Pánova Pravica mi neustále dáva silu, že Boh je blízko. On od nás neodchádza, len my nesmieme vo svojej pýche odísť od Pána, zavrieť si svoje srdcia zvnútra, odvrátiť sa svojimi hriechmi. Je veľmi dôležité žiť v blízkosti Pána, teda v posväcujúcej milosti! Žiť a kráčať vo svetle Pravdy! Som vďačný Pánovi za túto svoju premenu a obrátenie! Za premenu svojho srdca! Som vďačný Bohu za dar pokory, za dar abstinencie! Preto každý deň ďakujem Bohu - ráno, že mi doprial dožiť s nového dňa a večer, že mi doprial deň znova prežiť v triezvosti.

A prosím ho, aby tak, ako mňa priviedol na cestu pravdy, priviedol k sebe aj ostatných zblúdilcov, ktorí tápu v temnotách alkoholizmu a iných závislostí. Aby bol jeden Pastier a jedno stádo!

BOHU VĎAKA!

Štefan, 59 rokov

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign