Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 2. júl 2022 , meniny má Berta , zajtra bude mať meniny Miloslav. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Môj zápas

Moja alkoholová závislosť začínala kdesi v mladosti. Prvykrát som "ochutnával" alkohol v čase dospievania. Vtedy som si vôbec neuvedomoval a ani nepripúšťal, že by to mohlo ovplyvniť môj život. Do života vstupovali postupne problémy, ktoré všedný deň so sebou prináša a ja som ich začal riešiť hľadaním úľavy v poháriku. Spočiatku to prinášalo istý efekt - alkohol ma skutočne uvoľnil a odreagoval. Po čase sa však vytvorila závislosť a ja som to zistil až vtedy, keď ma pohárik držal vo svojej moci.

Závislosť na alkohole som nikdy nepomýšľal liečiť ambulantne, prípadne na protialkoholickej liečebni, keďže sa mi to vždy spájalo s ponížením a opovrhovaním, s akým sa pozerá na ľudí v týchto zariadeniach. Prišiel ale čas, kedy ma postretla situácia, ktorú som znášal veľmi ťažko a tragicky, ktorá sa mi stala v zahraničí. V tejto ťažkej sitácii zasiahol však sám Pán Boh a podal pomocnú ruku cez ľudí, ktorí mali vo svojom živote taktiež problémy podobného druhu ako ja, či s alkoholom alebo s drogami. Pochádzali z komunity Teen Chellenge, pochádzajúcej z USA. To mi dalo nádej, že je tu možnosť inej pomoci než cez liečebňu. Chytil som sa tejto príležitosti, začal som chodiť na stretnutia, na ktoré som bol pozývaný. Po určitom čase som cítil, že chcem podstúpiť tvrdý rosocializačný program. Podstata tohto programu vychádzala z pravdy, ktorú ponúka Sväté Písmo - Božie Slovo a trvápribližne 14 až 18 mesiacov. V tomto programe je kľúčovým momentom podriadiť sa pravde, ktorú Boh ukazuje a požaduje odo mňa skrze ľudí, ktorí tento program ponúkajú a vedú. Dôležité bolo zvyknúť si a podriadiť sa dennému režimu. Bolo treba veľa byť na kolenách. Človek musí všetko stratiť a nechať sa v poslušnosti viesť iným, ktorého mu poslal Boh.

Keď som sa po desiatich mesiacoch vrátil domov, bolo pre mňa veľmi dôležité, že ma moja rodina prijala späť ako jedného z nich a takto ma podporila. Boh ma neopustil a priviedol do chrámu, kde som sa zaangažoval do služby vo farnosti a dal mi aj spoločenstvo ľudí z Hnutia Svetlo - Život, ktorí ma prijímajú takého, aký som. Na týchto stretnutiach spoznávame seba samých na základe Božieho slova, ako aj nesmiernu Božiu lásku. Cez Hnutie Svetlo - Život som sa dostal aj k Diakonii oslobodenia človeka, ktorý je v otroctve závislosti. pod názvom Kruciáta oslobodenia človeka. Abstinujem už 36 mesiacov a Boh mi pomáha, že som nepotreboval zatiaľ ani raz alkohol či cigarety. Modlím sa k Bohu za seba i za iných, aby Boh daroval každému silu a odvahu pustiť sa na cestu obrátenia, ktorá je veľakrát dlhá a tŕnistá a je vyžaduje veľkú trpezlivosť, vytrvalosť a pokoru.

Život s Bohom bez alkoholu je úžasná vec. Boží nepriateľ nikdy človeku nemôže a nechce dať šťastie, ale len klamstvo, zúfalstvo, nepokoj a smrť, ktoré ponúka cez alkohol, drogy, pornografiu a iné otroctvá

M.P.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign