Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Volám sa Jozef

Som členom Kruciáty oslobodenia človeka od roku 2006. Na túto cestu ma priviedol, resp. mi to odporúčal náš miestny pán farár, po mojom utápaní sa v alkohole. V roku 2003 po návrate z liečebne Predná Hora, som bol plný optimizmu a elánu, že už som to zvládol. Ale aké bolo moje sklamanie, keď som zistil, že manželka ani len neprečítala odporúčania a pokyny, ktoré jej poslali z Prednej Hory a k tomu ešte navštevuje, resp. "školí" sa na liečiteľku o ktorej metódach som bol informovaný už na Prednej Hore, že sú veľmi nebezpečné. A tak po veľkých nepokojoch medzi nami som od nej odišiel k otcovi, ktorý bol ťažko chorý a po troch mesiacoch som sa znovu rozpil. Podotýkam, že som nezačal navštevovať nijaké kluby, ako mi bolo doporučené na Prednej Hore a to bol môj koniec. Pokúšal som sa prestať piť, ale nešlo to. Koncom roku 2004 mi zomrel mladší brat – ďalší dôvod na pitie, o 6 mesiacov otec – zasa dôvod na pitie... Ale tento krát to už začalo ísť so mnou "dole kopcom". Padal som čoraz hlbšie do bahna. Všetky peniaze, čo som získal rozpredajom rodičovského domu použil som na alkohol. Rok po smrtí otca bolo potrebné nahlásiť omšu, a tak pri kontakte s miestnym kňazom som mu povedal aj o mojom probléme s alkoholom a manželskom živote. Hneď ma vyspovedal a po sviatosti zmierenia mi povedal o Kruciáte a kontaktoch na ňu. Ja som to skôr považoval za nejakú duchovnú očistu, keďže to bolo cirkevné spoločenstvo a povedal som to aj pri prvom stretnutí, že "ak sa zatnem, keď nechcem piť tak nebudem". Dnes už verím tomu, že bez pomoci spoločenstva Kruciáty, by som to nikdy nevydržal. Po viac ako trojročnom abstinovaní som padol a zrecidivoval som. Stalo sa to, na čo som začal myslieť asi 2 mesiace predtým a upozornil som na to aj členov Kruciáty. Čo sa stalo, prečo k tomu došlo a prečo to okamžite skončilo?

Ak človek nemiluje a nie je milovaný, jeho život stráca zmysel. Skôr či neskôr každý človek, čo žije bez lásky, prepadá zúfalstvu a úplnej ľahostajnosti k životu a k svojmu osudu. Ja som síce mal detí aj vnúčatá veľmi rád - aj oni mňa, ale mojou prioritou bola moja manželka. Myslel som si, že ona už žije len pre to svoje liečiteľstvo, pre tu svoju sektu, ja som pre ňu už len vzduch z ozónovej diery. Modlil som sa každé ráno aj večer, ale modlitby (teraz to už viem), boli len rozprávaním, čítaním, alebo ja neviem čím - proste boli o ničom, keďže v hlave som mal neustále len náš vzťah s manželkou a považoval som ju za vinníka v tejto situácií. Bolo mi síce hovorené a bol som upozorňovaný zo strany Kruciáty na takéto veci ako: "nesnaž sa niekoho zmeniť, začni u seba", lenže akosi som to nechápal, alebo neviem čo v tom bolo (teraz to už viem). A tak prišlo zlyhanie v podobe recidívy. Ale Pán Boh na mňa myslel aj teraz, znovu mi podal záchrannú ruku v podobe Kruciáty. Hneď na začiatku môjho pitia som o tom informoval jedného člena Kruciáty. Okamžite nastala reťazová reakcia, že o tom vedela skoro celá Kruciáta a snažili sa pomáhať ako sa dalo. Niektorí dohováraním cez mobil, iní hneď modlitbami a ďalší osobným kontaktom, i keď ten bol z mojej strany už len žalovaním sa cez alkohol. Ale ten osobný kontakt bol najdôležitejší. Vôbec som totiž nedúfal, že sa zúčastním zájazdu, resp. púte do Medžugoria, myslel som si totiž že oni už odišli. Modlitby boli také silné, že ma dotiahli na miesta, ktoré som veľmi súrne potreboval na uzdravenie hlavne mojej duše. Toto všetko som dostal na stretnutiach s Pannou Máriou, pretože som sa modlil a žiadal na týchto miestach všetko to čo je dôležité pre upokojenie mojej duše a aby som dokázal rozmýšľať srdcom a nie rozumom ako to bolo doteraz. A verte alebo nie, dostal som to! Sám som bol prekvapený čo hovorím manželke, ako to hovorím a hlavne, ako to prijala. To čo som nedokázal povedať skoro 30 rokov, resp. hovoril som to len ako žeby bolo všetko v poriadku, a ešte mnoho iných veci, ktoré som predtým prijímal podráždene, alebo vôbec na nich nereagoval sa teraz začali riešiť samé alebo úplne ľahko. Viem však, že na dlhodobejší vzťah je nutné neustále myslieť na Pannu Máriu, na jej modlitby a posilňovať svojho ducha pôstom a rôznymi obetami.

Preto aj naďalej prosím všetkých členov Kruciáty - myslíte na Joža Deda, ja vám to tiež odplácam v modlitbách, ktoré konám na váš úmysel. Ešte raz Pán Boh zaplať za všetko a zostávajte v pokoji.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign