Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Život mimo reality

Od mladosti som poznal, ako chutí alkohol a cigarety. Vtedy som si ani len nepomyslel, že môžem spadnúť do priepasti závislosti, kedy je ťažké z toho povstať a vzpriamene kráčať. Začalo to celkom nenápadne - pár pohárikov a miešaných drinkov, v ktorých bolo nepomerne viac alkoholu než džúsu. Kamaráti, pocit vetra vo vlasoch a svet pod nohami - takto som sa cítil. Azda som si myslel, že som taký slobodný ako nikdy predtým. Neskôr ma moja závislosť natoľko premohla, že som nedokázal fungovať bez dopingu, bez čo i len kvapky alkoholu. A k tomu chatovky a rána plné závratov z prehýrenej noci.

Po istých momentoch a zvratoch som sa predsa len vrátil na správnu cestu a začal som sa zaujímať o Kruciátu. Som jej kandidátom už druhý rok. Zaviazal som sa k úplnej abstinencii a k tomu som si tohto roku pridal aj niekoľko ďalších záväzkov, medzi inými aj pravidelné čítanie Biblie a účasť na sv. omšiach a prijímanie Pána. Až teraz si uvedomujem potrebu čítať Božie slovo a ak treba tak sa nechať ním aj obviniť a hľadať v jeho riadkoch odpovede na rôzne otázky. Odporúčam všetkým, ktorí azda doteraz čítali Bibliu len tak nárazovito ako ja kedysi, aby si skúsili každý deň vziať pár veršov do svojich denných záležitostí.

Minule som chcel napomenúť známeho, že istú vec v živote nerobí dobre, ale bál som sa, ako bude reagovať. A potom som na druhý deň čítal v Písme slová - napomínajte s miernosťou a usilujte sa o dobro. Azda nájdem tie správne slová, ako povedať známemu, že toto nerobí dobre.

Život je neustále zápasenie, a často máme veľa možností ako upadnúť do pokušenia, ale modlitba a Božie Slovo sú tu aj pre nás.

Pavol

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign