Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Bezalkoholová svadba

Chceme sa s vami podeliť o pár slov z našej bezalkoholovej svadby.

Pán nám dal milosť, radovať sa v náš svadobný deň bez alkoholu. Nebolo to jednoduché. Bolo to nanajvýš nezvyčajné. Hoci rodičia manželky prijali naše rozhodnutie, obávali sa čo povie rodina a ľudia v dedine.

Ja som zase vyrastal v rodine s otcom alkoholikom. Dobre viem, koľko trápenia nám tento hriech priniesol. S Božou pomocou som sa už detstve rozhodol nepiť žiadny alkohol, ani nepiť alebo nejesť nič, čo spôsobuje závislosť. (pravdupovediac okrem čokolády). Vďačím Bohu, že manželka sa tiež počas nášho chodenia rozhodla nepiť žiadny alkohol.

Snívali sme o takej svadbe spoločne. Neboli sme si istí, či sa nám to podarí.

Podarilo sa. Sobáš a svadobná hostina dopadla lepšie, než sme očakávali. Veríme, že požehnanie z nej budeme čerpať počas celého nášho manželstva.

Pri pozývaní na svadbu sme hosťom oznamovali prijatú skutočnosť o alkohole. Prijímali to individuálne. Z mojej (manželovej) strany niektorí ľudia dokonca neprišli na svadbu. Boli sme povzbudení z viacerých, od ktorých sme to nečakali, že prijali pozvanie s radosťou.

Vybrali sme si dobrú ľudovú skupinu, program sme pripravili aj moderovali. Prežili sme radostný čas. Niektorí hostia sa prvýkrát v živote zabávali bez alkoholu...videli a boli potešení, že sa to dá.

Po svadbe nás pýtala manželkina strynka DVD zo svadby, lebo ho chcela ukázať vo svojej rodine. Nechceli jej uveriť, že sa výborne zabavili na bezalkoholovej svadbe.

Na našej svadbe sa tri páry rozhodli, že tiež chcú bezalkoholovú svadbu. Pre ďalší pár to bola najkrajšia svadba, na akej boli. Samozrejme aj pre mladomanželov :- )

Peťo a Lenka

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign