Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


POĎ SA NASÝTIŤ, DUŠA

BUDENIE O 4:24 RÁNO.

Keď začínal pôstny čas, budík na vstávanie do práce som si nastavila na 05.15 a druhý na 05.30, keby som zaspala. Chcela som ranný čas venovať Pánovi a prosila som ho, aby mi dal silu vstať na prvé budenie. No Pán urobil to, že ma prvý deň zobudil o 04.24.

Hovorím mu: "Pane to nie, veď to je strašne skoro, veď ešte môžem hodinu spať a tak vstávať". Nechápala som, tak som samozrejme zaspala a vstávala som na budenie druhého budíka o 05.30.

Druhá noc... zase budenie o 4.24. Tak som sa pomodlila a samozrejme zaspala, ale som si myslela, že som sa mala pomodliť. Keďže som nedokázala vstať na prvé budenie, už som sa potom ponáhľala do práce. Prišiel ďalší deň....a zase som sa zobudila o 4.24! Tak som si pomyslela, mala som podozrenie, že to nemôže byť Pán, že to je asi práca Zlého, že ma takto skoro budí. Možno preto, aby som bola unavená a zase som zaspala.

Prišilo ďalšie sobotné ráno a 4.24 - zobudenie. To som si povedala, to už nie je náhoda: "Už vstanem, aj keď je takto skoro, lebo je prvá sobota v mesiaci, pôjdem do kostola na omšu, potom do Školy viery a kresťanského života, lebo robím animátorku prvákom." Tak som sa toto ráno modlila, aby som už nezaspala.

Nedeľné ráno... zasa 4.24. Tak som si povedala, že budem čítať Sväté písmo, aby som nezaspala, lebo ráno chodím do kostola na svätú omšu.

A tam mi Pán povedal, prečo to ranné budenie. Bolo evanjelium o pokúšaní Ježiša cez pôst na púšti. Ježiš sa postil, ale nebol hladný, lebo bol plný Božieho Slova a keď ho diabol pokúšal, mal silu ho odohnať.

Tak som aj ja pochopila, že prečo ma Pán budí tak skoro. Pretože mám veľmi veľa vážnych problémov, ktoré sú nad ľudské sily (o tom napíšem zase nabudúce), ako ma diabol práve v tento pôstny čas pokúša. Pán nechce, aby som bola nevyspatá, ale ma sýti svojím slovom, aby som bola silná.

Teraz je druhá pôstna sobota, samozrejme Pán ma celý tento týždeň budil o 04.24 a sýti ma neustále. Zobrala som si na tento pôstny čas Izaiáša a aj keď som ho už čítala, v tento čas sa mi cez neho veľmi prihovára Pán, každý deň mi niečo povie, niečo konkrétne, čo sa priamo dotýka mňa, predtým som si to nevšimla. A dnes mi povedal: Pán, Jahve, mi dal jazyk učenícky, aby som vedel slovom posilniť unaveného. Každé ráno prebúdza mi ucho, aby som počúval ako učeník. (Iz 50,4)

Prajem vám, milí moji, aby ste aj vy mali otvorené oči a uši vašich sŕdc a aby ste počuli Pánov hlas, ktorým sa vám prihovára.

Majka Sluková, Žilina

---------------------

Ďalšie svedectvo pani Majky uverejníme zasa o týždeň
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign