Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


NEPOTREBUJEM NÁHRADU - STAČÍ MI JEŽIŠ!

Rim 5,8: „Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus zomrel za nás, keď sme boli ešte hriešnici.“ Je to večná pravda a nikdy nebude inak. Boh nás nekonečne miluje. Podelím sa s vami aj s mojim svedectvom, že Boh je neustále s nami a koná v živote toho, kto mu dôveruje a kto ho má za Pána v svojom živote.


Pred nejakým časom jedna priateľka zverejnila na facebooku v skupine Prosím ťa o modlitbu prosbu, aby sme sa za ňu modlili, že chce prestať fajčiť. A modlili sme sa. Obdivovala som ju, lebo ja som tú odvahu nenašla, lebo moje pokusy prestať fajčiť boli márne, pokiaľ som to mala postavené tak, že JA CHCEM prestať. Človek sám od seba nedokáže nič, to viem. Preto skoncovať s týmto zlozvykom bolo pre mňa priam nemožné. Minulý rok som bola v máji prvý krát v Medžugorí a počula som, že mnoho ľudí si vyprosilo od Panny Márie, aby s týmto zlozvykom skoncovali. Ja som tiež išla s týmto úmyslom v srdci a prosila som Pannu Máriu, aby mi v tom pomohla. Nešlo mi to, aj keď som fajčenie v Medžugorí obmedzila, po návrate domov som fajčila ďalej.

Preto som obdivovala priateľku, že dala takúto prosbu, škoda, že neviem ako jej to ide teraz. Ja som fajčiarka asi 37 rokov, takže tento zlozvyk som sa márne pokúšala prekonať. Vždy keď som si išla zapáliť, povedala som Pánovi, že určite nie je rád, že ma tak vidí, ale že ja som slaboch, ktorý to nedokáže a že ho prosím, aby mi s tým pomohol a urobil niečo. Dosť dlhú dobu som takto prosila. Možno sa vám to zdá také obyčajné - fajčenie, ale môžem vám povedať, že to bol riadny problém pre mňa po toľkých rokoch.

Ale Pán nerobí zázraky na počkanie, a keď som si myslela, že to je dosť vážne. Pán nekoná podľa našej vôle. On vždy rozhodne, ako on chce. Ja som len mohla prosiť, aby sa moja vôľa aspoň niekedy zhodovala s jeho vôľou.

Prišiel sviatok Dušičiek 1. november 2012 a keďže som chcela za dušičky obetovať plnomocné odpustky aj bez náchylnosti na hriech a môj zlozvyk visel ako taká hrozba, tak som poprosila dušičku, ktorej môžem pomôcť plnomocnými odpustkami, aby sa dostala do neba, nech mi pomôže, aby som v ten deň nefajčila. Vydržala som, aj keď som chute mala. Na ďalší deň, a potom celú oktávu som prosila, že chcem to vydržať, aby mi veľmi pomáhali. A pomáhali, takto prešiel týždeň, potom som povedala Pánovi, že keď sa mi po rokoch podarilo takto obetovať za dušičky bez fajčenia, aby mi pomohol ešte skúsiť bez fajčenia nejakú dobu. Nedala som si koľko, lebo ja som si neverila, už som to naozaj nechala na Pána.

Všetci, ktorí vedeli o tom, že som prestala fajčiť, mi radili, aby som si našla nejakú náhradu, buď žuvačky, cukríky alebo niečo do ruky, lebo že je to po tak dlhej dobe ťažké. Ale Pán to zariadil ináč. Nedostavili sa žiadne chute, ani som nepotrebovala žiadnu náhradu za fajčenie a nefajčím. Je to už pol roka, nechýba mi to a je mi tak, ako keby som v živote nefajčila. Fajčenie mi smrdí, je mi nepríjemné aj u druhých, ktorí fajčia. Pán je úžasný, stará sa o nás aj o záležitosti, ktoré by sme chceli dokázať sami, ale bez neho nie je nič možné. Chválim ťa Pane a velebím ťa. Ďakujem ti, Pane, že sa o mňa staráš a máš toľko trpezlivosti so mnou.

Majka Sluková, Žilina

---------------------

Ďalšie svedectvo pani Majky uverejníme zasa o týždeň
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign