Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


List - svedectvo Lucky

Drahá Kruciáta oslobodenia človeka a všetci jej členovia,

Úvodom Vás všetkých srdečne pozdravujem. Rozhodla som sa Vám napísať tento list na základe vnuknutia Ducha Svätého, ktorý mi po mojom návrate zo seminára o vnútornom uzdravení s pátrom Eliasom Vellom, vnukol myšlienku poteš a napíš ľuďom, na ktorých Ti záleží. Tento list, ktorý píšem je 8. v poradí. Takže pevne verím, že to, čo dám na papier si Pán použije ako On uzná za vhodné. Nemám taký dar reči ako mnohí z Vás, preto píšem.

Tak v prvom rade chcem poďakovať Bohu, že ma priviedol do tohto spoločenstva, i vám všetkým, ktorí ste tu, že ste ma prijali. Áno sme tu rôzni ľudia - závislí, spoluzávislí, abstinenti, sympatizanti, ľudia bez domova, ale v prvom rade sme Božie deti. Boh nás miluje jeho neopísateľnou a nenahraditeľnou láskou, hoci nás miluje rovnako, no predsa cesta k Nemu je pre každého z nás iná. Možno mnohí z nás prechádzajú ťažkosťami - chorobami, krízou viery, identity, únavou, osamelosťou, smútkom, strachom z budúcnosti, no pevne verím, že Boh to použije u každého na to dobré, aj keď my niekedy určité veci nevieme a nechápeme prečo? A verte tomu, že Boh má ten najlepší plán pre náš život a ten plán nemusí byť v súlade s naším plánom, pretože On vie čo my chceme, po čom túžime, On počúva naše prosby a modlitby, no dá to, čo potrebujeme naozaj - v ten správny okamih.

Takže čo sa týka mňa - sem ma priviedla v podstate zlá vec - sestrina závislosť, no Boh si to použil na dobré. Môžem povedať, že ja vo svojom živote som prežila dva veľké pády, keď som stratila zmysel života, bola som na totálnom dne prvýkrát keď som mala 20 rokov a teraz pred 3 rokmi. A tiež som nechápala prečo to Boh na mňa dopustil, ale uvedomila som si jedno, že aj keď Boh dopustí, ale neopustí svoje deti. Lebo je LÁSKA a nás miluje Svojou nekonečnou láskou. A človek cez tie ťažké veci v živote môže dozrieť, ja som našla odpoveď, ktorú som roky hľadala. Možno ešte nepoznám odpovede na všetky otázky, ale verím, že postupne prídu. Na jednej strane som smutná, že nemám momentálne manžela, prácu a deti, ale na druhej strane som nesmierne šťastná, že cítim ako ma Boh miluje a ďakujem Mu za to dobre čo mi dal, aj zlé, čo na mňa dopustil. A aj keď ešte prídu zlyhania alebo pády, verím, že sa na to budem pozerať z iného uhla pohľadu, lebo viem, že nie som dokonalá, ani na tejto Zemi dokonalou nebudem, lebo mám svoje chyby. No zacítiť Boží dotyk a padnúť do Jeho náručia je to najkrajšie, čo človek môže zažiť, lebo žiadna ľudská láska nám nemôže nahradiť to, čo nám dáva náš Otecko. A čo je dôležité - ODPUSTIŤ! Možno sebe, rodičom, súrodencom a komukoľvek a snažiť sa ich prijímať so všetkým aj dobrým aj zlým.

A čo by som ešte povedala, že som nemala a nemám rodičov, ako by som si predstavovala nepoznám poriadne svojho otca a ich lásku som hľadala inde. No napriek tomu Bohu a im ďakujem za svoj život. Áno bola som veriaca a chodila do kostola to odmalička, ale skutočného Boha som začala nachádzať prvýkrát pri tom páde, vtedy som sa začala intenzívne modliť Litánie k Duchu Svätému, kvôli problémom som musela na rok prerušiť vysokú školu, ale potom vďaka Bohu som ju úspešne dokončila a uvedomila som si, že nie škola je najdôležitejšia, nie je dôležité mať samé jednotky, čo keď som na strednej nemala rozplakala som sa, cítila som závisť, ak mal niekto lepšiu známku ako ja. Nemala som tam ani kamarátov, skôr som cítila výsmech, no odpustila som im. Bola som veľmi tichá, utiahnutá, jedným slovom zranená. Dalo by sa písať ešte veľa, no nateraz stačí.

Takže Vám všetkým v prvom rade ďakujem za prijatie medzi seba, hoci plnohodnotným členom nie som, pretože nemám podpísanú Deklaráciu, no momentálne necítim, že je správny čas to podpísať, pretože Vám neviem sľúbiť, že budem celý život abstinovať od alkoholu. Už ako to prijmete je na Vás.

Chcem Vás všetkých v mene Ježiša poprosiť o odpustenie všetkých, čo ste tu aj čo tu nie ste , ak som Vám ublížila slovom, či skutkom prepáčte a odpustite mi.

Vďaka za všetko, za to že ste. Dúfam, že toto moje vyznanie nezoberiete ako nejakú chválu. Verím, že Boh si to použije na dobré. A hlavne pokora je základom pre Jeho lásku.

Pevne verím, že Ježiš cezo mňa aspoň malou troškou prispel k rozjasneniu Vašich duší a problémov. Drahá Kruciáta, snažme sa byť pozitívni, chcem povedať, dovoľme Bohu, aby sa stal Pánom našich životov. Verím, že mojím je a navždy Ním ostane. Ďakujem za všetko a za to čo vykonávate.

S úctou a pozdravom
Lucka

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign