Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 2. júl 2022 , meniny má Berta , zajtra bude mať meniny Miloslav. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Prorok

PRED PROROKA PREDSTÚPIL JEDEN Z MESTSKÝCH SUDCOV A POVEDAL:
„HOVOR NÁM O ZLOČINE A TRESTE“
     - A ON POVEDAL:
Keď sa Váš duch poberie na cesty na krídlach vetra, vtedy sami a nestrážení spôsobujete zlo iným a tým aj sebe. A pre toto vykonané zlo musíte klopať a chvíľu čakať pri bráne blažených.
Ako šíre more je to božské vo vás a zostáva navždy nepoškvrnené. A ako éter pozdvihuje iba tých, ktorí majú krídla. Práve také, ako slnko je to božské vo vás; nepozná cesty krta a nevyhľadáva cesty hadie... Ale to božské neprebýva samo v dušiach vašich. Mnoho vo vás je ešte ľudské a mnoho vo vás ešte nie je ľudské, je to iba akýsi beztvarý trpaslík, ktorý spiaci chodí v hmle a čaká na svoje vlastné zobudenie. A o tom, čo je vo vás ľudské, o tom vám chcem teraz hovoriť. Lebo nie to božské, ani trpaslík v hmle, ale práve to ĽUDSKÉ vo vás je to, čo pozná zločin a trest za zločin. Často som vás počul hovoriť o niekom, kto spáchal zločin, ako keby to nebol jeden z vás, ale niekto cudzí, čo sa votrel do vášho sveta. Ale hovorím vám, že práve tak, ako ani svätí, ani spravodliví sa nemôžu povzniesť nad to najvyššie, čo je v každom z vás, tak ani zlí a slabí nemôžu padnúť nižšie, než je to najnižšie, čo je takisto vo vás. A ako ani jeden list nemôže ožltnúť bez tichého súhlasu celého stromu, tak ani zločinec nemôže páchať zlo bez skrytého súhlasu vás všetkých!
Ako sprievod kráčate spoločne k tomuto božskému vo vás. Vy ste cesta i pútnici na nej. A keď niekto z vás spadne, spadne pre tých, čo sú za ním, ako výstraha, že je pred nimi kameň, o ktorý sa môžu potknúť i oni. Áno! A spadne aj pre tých, ktorí sú pred ním a ktorí – hoci rýchlejší a šikovnejší neodvalili kameň o ktorý s možno potknúť.
A počujte ešte: hoci tie slová ťažko doľahnú na vaše srdcia: Zavraždený nie je celkom bez viny na svojom zavraždení; okradnutý nie je celkom bez viny, že ho okradli. Spravodlivý nie je bez viny na skutkoch zlých a ten, kto koná dobré skutky, nie je bez viny na tom, čo robí zločinec. Nie je možné oddeliť spravodlivých od nespravodlivých a dobrých od zlých, lebo stoja spolu pred tvárou slnka takisto, ako sú biele a čierne vlákna spletené spolu. A keď sa čierne vlákno roztrhne, tkáč prezrie celé plátno a pozrie i na krosná.
Ten, kto by chcel dať do pút priestupníka, nech nazrie aj do duše poškodeného. A vy, sudcovia, ktorí chcete byť spravodliví, akýže rozsudok vyrieknete nad tým, čo je čestný telom, ale v duchu je zlodej? Aký trest uložíte tomu, kto telom zabíja, ale v duchu je sám obeťou? A ako potrescete tých, ktorých výčitky svedomia sú väčšie, než boli ich zlé skutky? Nevolané prídu v noci, aby sa ľudia zobudili a zahľadeli na seba. A vy, ktorí by ste chceli rozumieť zákonom, akože im porozumiete, ak nebudete vidieť všetky skutky v plnom svetle? Len potom spoznáte, že spravodlivý i padlý je ten istý človek stojaci v šere medzi nocou a dňom. Že ani uholný kameň chrámu nie je vyšší, než najnižší kameň v jeho základoch!


Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign