Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie dvoch spoločenstiev Kruciáty v Žiline - máj 2006

Na pozvanie zakladajúcich členov spoločenstva Kruciáty oslobodenia človeka v Žiline sa stretlo desať členov Levočskej Kruciáty so zakladajúcimi členmi a novými záujemcami o službu v Kruciáte zo Žiliny a okolia v pastoračnom centre FIDELIO u bratov kapucínov v Žiline.
Stretnutie bolo jednak osobným spoznaním sa a zblížením, ale hlavne osobným zdieľaním tých skúseností, ktoré potrebujú v úvode svojho pôsobenia poznať tí, ktorí sa v tejto oblasti služby začínajú angažovať.

Po úvodnom krátkom predstavení sa všetkých prítomných nasledovali príhovory pátra Romana o jeho pastoračných skúsenostiach zo spoločenstva KOČ v Levoči a niekoľkých ďalších členov, ktorí priblížili praktickú stránku konkrétnych stretnutí a ďalších aktivít Kruciáty v Levoči. Dve hodiny stretnutia v rozhovoroch zavŕšila hodina adorácie pred Sviatostným Spasiteľom, ktorému sa zverili so svojimi plánmi, starosťami i aktuálnymi potrebami. V tejto časti stretnutia veľmi obohatila zúčastnených aktívna účasť Levočskej minoritskej mládeže svojim hudobným a modlitebným doprovodom.

Po adorácii zaznela Hymna Kruciáty – „Srdce veľké nám daj“ a s požehnaním pátra gvardiána kapucínov sa zúčastnení rozišli v nádeji, že náš dobrý Pán koná a vedie svoje dielo cez ruky Nepoškvrnenej Panny k novým rozmerom evanjelizácie v zmysle slov sv. Evanjelia: „Duch Pána je nado mnou, lebo ma pomazal, aby som hlásal evanjelium chudobným. Poslal ma oznámiť zajatým, že budú prepustení a slepým, že budú vidieť, utláčaných prepustiť na slobodu a ohlásiť Pánov milostivý rok.“ /Lk 4,18-19/


z tejto akcie ponúkame nasledujúce zábery vo Fotogalérii

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign