Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Ako by mal fungovať manželský život.

Ten vydrží v láske a harmónii, pokiaľ sa nenarodí prvé dieťa. Potom si žena dáva pozor, ak chce mať väčší odstup od ďalšieho dieťaťa. Tu asi nastáva prvý konflikt v sexuálnom živote. Muži hneď navrhnú, aby žena užívala antikoncepciu, ktorú ja osobne odmietam. Príroda to zariadila aj v tomto smere. Ženy majú plodné a neplodné dni. Stačilo by využiť len tieto dni. Manželstvo je aj o obeti, ústupkoch, o sebaovládaní. Ak sa to dodržiava, manželstvo je v poriadku. Manželky sú pre vás rovnocenné partnerky, tak nebuďte povýšeneckí, panovační, tvrdohlaví a sebeckí.

Niekedy mi takýto muži pripomínajú dvojročné dieťa, ktoré príde do obchodu a všetko čo vidí, chce. Keď to nedostane reve, kričí a okope všetko dookola. Láska sa dá dokazovať aj objatím svojej ženy, jemným pohladením, vyslovovaním pekných milujúcich slov a pod. Pre nás, ženy, je to niekedy viac ako samotný sex. Spomínala som už, že ja osobne odmietam antikoncepciu. Podľa toho, čo viem ja, aj vtedy môže žena otehotnieť. V mesačnej perióde plod odumiera a je vypudený von z tela. Bol to už živý plod aj s nesmrteľnou dušou. Koľko takýchto dušičiek kdesi blúdi? Robíte z nás vrahyne a aj vy nesiete svoju zodpovednosť.

Pán Boh stvoril tento svet a zariadil to tak, aby bolo všetko tak, ako má byť. Platí to aj v manželstve. Našou povinnosťou je rešpektovať to.

Naše dospievajúce deti majú na stenách detských izieb vylepené plagáty spevákov, hercov, či športovcov. Ich ideály, ktorým sa chcú podobať. Obliekajú sa podľa nich, strihajú, češú sa, napodobňujú ich pohľady, sledujú ich v televízii a v novinách. Zakladajú fan-kluby.

Kto je naším idolom? Stačí vojsť do spálne a tam je náš spoločný idol – Svätá rodina, ktorej obraz visí nad manželskou posteľou. Prečo tento obraz? Prečo nevisí v kuchyni, na chodbe, či v obývačke? Zamysleli sme sa niekedy? Ako žila Svätá rodina? Jozef si chcel zobrať za manželku Máriu. No zistil, že čaká dieťa. Chcel ju prepustiť, ale na príhovor z neba to neurobil. Nemusel poslúchať, veď dieťa nebolo jeho, ale aj tak prijal Máriu s dieťaťom. Chránil ich, miloval celým srdcom. Tu nebola žiadna nenávisť, ponižovanie, odsudzovanie voči Márii, hoci po celý svoj život žili v manželskej čistote.

To my, manželia tých pár dní v mesiaci nedokážeme vydržať? Je to o vzájomnej obeti jedného voči druhému. Žime tak, ako to zariadil Pán a naše rodiny budú na najlepšej ceste k svätosti.

Ešte sa vrátim k mužom, ktorí zanechali alkohol. Často sa pýtajú, čo majú robiť, že aj po rokoch abstinencie sú ich manželky chladné, držia si odstup a ťažko sa s nimi rozpráva. Každá žena je iná povahovo či citovo. Záleží na tom, ako hlboko ste ich ranili. Jedno viem iste. Z kyslého mlieka už nikdy sladké nebude.

Marcela

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign