Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo - posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.


"Wow", povedala som si," túžila by som, aby toto o sebe mohol povedať aj môj manžel" a vo vnútri som cítila, že moje mini-mini modlitby typu: „Požehnaj ho, Pane.“ , „Nech sa mu darí, Pane.“ by postačili možno na pokrytie mravca... Môj manžel je úžasný- to ale neznamená, že nepotrebuje modlitbu.

Milujeme svojich manželov. Táto pravda dáva do našich sŕdc túžbu, ale aj silu modliť sa za nich- aj keď nás sklamú, aj keď im dokonca úplne prestaneme dôverovať... aj keď sú jednoducho skvelí :)

Chcem sa Vás opýtať na jednu vec: čo vo Vás evokuje veta : „Zmeň ho, Pane.“ ? S úsmevom musím povedať, že je to najefektívnejšia modlitba za zmenu nášho srdca manželky,- žiaľ málo sa často stane na strane muža... Mnoho žien sa trápi, modlia sa, túžia, aby ich manžel bol iný- dostal sa zo závislosti, staral sa o deti, aby začal pracovať a zarábať...

AKO sa teda modliť „viac“, „lepšie“ „efektívne“ ? Táto otázka je čudná, ale je správna. Ani Ježiš neodbil svojich učeníkov pri prosbe, aby ich naučil modliť sa, slovami „proste hovor, čo myslíš –a je to...“ alebo „nebojte sa, každá modlitba je úplne perfektná...“- Ježiš zareagoval konkrétnou modlitbou Otče náš... Namiesto „Zmeň ho, Pane“ možno skúsme:

1.využívať všetko bohatstvo sviatostí - obetovať sv. prijímanie, pristupovať ku sviatosti zmierenia, rozväzovať milosť sviatosti manželstva

2. postaviť sa na manželovu stranu, aby sme ho mohli chrániť a pomôcť mu- keď sme zranené a sklamané, máme tendenciu skôr sa od neho odťahovať a postoj srdca, ktorý deklaruje „On je ten zlý a musí sa zmeniť !“ Takto ale nechávame svojho manžela samého v duchovnom boji- samého proti zlému. Namiesto bojovania proti manželovi (hoci by si to zaslúžil) musíme presvedčiť svoje srdce, že budeme bojovať proti zlému, ktorý ho pokúša, ničí vaše manželstvo a rodinu.

3.“pokorte sa pred Bohom, diablovi sa vzoprite a ujde od vás“ – musíme uveriť a priznať, že Boh je Pánom nášho manželstva- ON a nie my , najmúdrejšie a najschopnejšie manželky dokážeme ochrániť a udržať toto manželstvo. Odmietnime myšlienky zlého- o tom, aký je náš manžel neschopný, nezodpovedný, hlúpy, egoistický...a nezaslúži si našu priazeň a modlitbu. Naši manželia sú láskou nášho života, ktorým chceme dávať lásku, byť ich modlitbovou oporou a prejavovať priazeň.

4. zoberme si meč a bojujme ním - Božie Slovo je meč Ducha Svätého, ktoré je neskutočne účinné- vyhlasujme nahlas požehnanie, lásku, radosť, pokoj v Duchu Svätom , prehlasujme Božie výroky nad rôznymi oblasťami života nášho manžela, v ktorých sa trápi.


Nedá mi neodporúčať knihu Moc manželkiných modlitieb, ktorá spája všetky tieto body a ponúka cenné rady. Hoci je útla, má pomenovaných 40 rôznych oblastí mužovho života a obsahuje množstvo svedectiev, ku ktorým by som mohla pripojiť i to moje a svedectvá viacerých mojich známych. Efekt takejto modlitby zhrniem slovami môjho manžela: „Muž úplne cíti, že má za sebou pevnú modlitbovú oporu.“

napísala Anna Lojekova

(prevzaté zo stránky www.mojakomunita.sk, za súhlas so zverejnením úprimné PÁN BOH ZAPLAŤ!)

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign