Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Spravodlivosť

(Prednáška z 19. marca na modlitbách o uzdravenie – otec Slávko)


Boh ťa miluje tak, že vždy ti dáva to najlepšie, ale nie všetko, čo sa deje v tvojom živote , je Božia vôľa. Nedá sa zostať pri duchovnom mlieku. Božia láska je konkrétna a má svoje pravidlá. Toto vyučovanie je tvrdý pokrm pre tvoj život, lebo nie všetci to dokážu „prežuť“ a „stráviť“. Ak si tu prvý krát, modli sa, aby ti to Boh vysvetlil. Boh nám dal moc Ducha Svätého, aby ťa viedol, ako máš žiť. Ježiš nám zjavil Božiu pravdu. Ale ty sa modli, zriekaj sa modloslužby, lebo duch modloslužby to nechce pustiť. Bez pokrmu nevydržíš a nevystačíš. zdrojom spravodlivosti je jediný Boh, on nám ukazuje, čo je spravodlivé a čo nie. Žiť v Božej spravodlivosti je tá najúžasnejšia vec. Môj život sa odvíja od toho, ako žijem Božiu spravodlivosť. Odveký nepriateľ človeka je samospravodlivosť – ty si myslíš, že to čo robíš, je dobré, ale Boh hovorí niekedy že nie. Nedokážem prinášať dobré ovocie, ak mám zasadený bodliak, tak nebude určite prinášať jablká.

Ak Boh bude konať v tvojom živote, ak mu to dovolím, lebo ak vstúpim na cudzie územie, budem sa musieť prispôsobiť tomu cudziemu. Ale ak ostanem v Bohu, teda v Božom kráľovstve, budeš žiť podľa jeho spravodlivosti. Ak to odmietneš, budeš žiť vo vlastnej spravodlivosti, ktorá nie je Božou vôľou. Keď teda budem žiť vlastnú spravodlivosť, Boh ma nechá, nebude sa do mňa starať, pretože tam Boh nemôže konať. Si tak väzňom nespravodlivosti, ale nie preto, žeby to chcel Boh, ale preto, lebo si sa tak rozhodol. Ak sa rozhodnem žiť podľa Božej vôle, musím rešpektovať zákony Kráľa. Ak nesúhlasím s Kráľom, musím z tohto územia odísť. Budeme rozpoznaný podľa ovocia spravodlivého života. V Božej spravodlivosti je všetko, ak žiješ na tom území, máš všetko. Čomu sa klaniaš, tak ťa bolí chrbát. Ak sa klaniaš Bohu, máš jeho ovocie. Naše konanie je spojené s Božím ovocím. Chceš pokoj – to je ovocie Ducha Svätého, ale ak zistíš, že pokoj nemáš a tam kde si, ti neprináša pokoj, to nie je Božie ovocie. Ak hovoríš, že máš nešťastný život, pozri sa, čomu sa klaniaš. Nehovor Pane, Pane, keď žiješ podľa vlastných princípov alebo princípov démona, lebo aj on prináša ovocie tam, kde žijem, ale zlé.

Kde žiješ, ako žiješ, aký vplyv prinášaš, môžeš tým útočiť aj proti blízkym, lebo v tom ťa podporuje démon. Nezabúdaj, že Boh všetko má, že ti to chce aj dať. hovoríš si, ja žijem v Bohu, ako je možné že to a to nemám. Pozri na územie, na ktorom žiješ, lebo tam ti nepriateľ povie – nič nedostaneš, lebo si nezaslúžiš. A ty tomu uveríš. Ovocie spravodlivosti je v tom, že to, čo ti Boh dáva, ty máš, to sa Bohu páči, lebo je to spravodlivé.

Ty si však môžeš vybrať : Buď budem žiť vo svojej spravodlivosti alebo budem žiť v Božej spravodlivosti. Hladní a smädní budú mať spravodlivosť. Moje srdce je rozhodnuté žiť to, čo chce Otec. To je moc Ducha Svätého, ktorá ťa motivuje, že máš túžbu, že chceš to žiť reálne. Plniť Božiu vôľu je veľmi dobré, rozhodnúť sa tak, že ťa nič nezastaví....alebo skúsiš, aby Boh plnil tvoju vôľu?

Nebeský Otec chce to najlepšie pre mňa, preto sa potrebujem stále učiť ako plniť Božiu vôľu a žiť v Božej spravodlivosti.
Vieš v čom je Boh horlivý? Aby upevnil spravodlivosť, on chce, aby sa konalo Božie dielo. A Božie kráľovstvo je to miesto, kde sa to deje.
Farizeji nemali rozhodnutie, oni chceli a všetko robili, aby boli spokojní. ty však počúvaj, Boh ťa volá do svojej spravodlivosti.
Dary, charizmy nemôžu byť bez Božej spravodlivosti, pretože Boh vždy rešpektuje našu vôľu.

Čo je Božie požehnanie? Duch Svätý mi dáva moc, aby som v ňom žil. My chceme vidieť efekty a nevieme ako k tomu. Ak rozhodneme a budeme žiť spravodlivosť, budeme vždy vedieť, ako máme žiť. Moja spravodlivosť hovorí : mám právo sa hnevať na toho a toho a preto a preto....ale Boh hovorí: odpusti! Ak ti ten a ten niečo urobil a dáva ti právo, aby si sa hneval, už nežiješ v Božej spravodlivosti. Zničí to kompletne tvoje vzťahy. Dávať právo, ale aj hnev je otázka pomsty....Boh ti však hovorí : odpusti! odpusti! Koho teda poslúchaš? Ty nie si otrok okolností, si predsa Božie dieťa, aby si sa rozhodol žiť podľa vôle Kráľa!

Predstav si, že neodpustíš svojmu blížnemu: ak ty neodpustíš, ani Boh ti neodpustí. Nie je diktátor, nenúti ťa....on chce to najlepšie pre teba....ja ti nemôžem odpustiť – nie preto, že by to nechcel, ale ty to odmietaš, lebo ty nechceš odpustiť. Ak niekomu povieš : Bohapustý blázon – Boh hovorí, že pôjdeš do pekelného ohňa, lebo ti hovorí : odpusti! Ak ty neodpustí š svojim vinníkom, ani Boh nedopustí tebe! Prečo má Boh vášeň? Pre spravodlivosť. Chcete mať vypočuté modlitby? Ak prinášaš dar.....choď sa najprv udobriť a zmieriť....

Boh sa k tebe správa tak, ako si sa rozhodol. Ak si sa nezmieril so svojím blížnym, ani Boh nevypočuje tvoje modlitby. Čo to znamená? Je neodpustenie. Každý, kto na ženu žiadostivo hľadí....už cudzoloží, nemusíš skutok urobiť, ale aký je postoj tvojho srdca. Ak ťa zvádza....srandička a čo...Vieš , aké je to vážne? Také, ako keby ti zobral Boh oko. Ak ťa niekto udrie po pravom líci....nastav aj druhé...Sme všetci tu kresťania, ale ako zareaguješ? Démon ti hovorí . choď do kostola, choď na spoveď, ale keď ťa niekto udrie....sekni ho! Ak sa niekto s tebou súdi...nechaj aj plášť. Ako sa môžeš súdiť so svojím blížnym a ešte aj pred svetským súdom???

A aké je teda moje právo? odpustiť! odpustiť preto, aby sa mohol Boh o mňa starať, lebo mi dá všetko a dá mi to najlepšie pre mňa. Milujte svojich nepriateľov, hovorí Boh. veď je to Božie prisľúbenie. prečo to hovorí? Aby si bol ty synom, dcérou svojho Otca, on ťa prosí, je to vážne...On dáva slnku vychádzať aj nad dobrými ale aj nad zlými. Len Ježiš dáva konkrétny návod, ako máš byť Božím.

Domáca úloha : prečítať Matúš 5, 6, 7


príspevok zaslala Majka Sluková, Žilina

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign