Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


BLAHOREČENIE OTCA BLACHNICKEHO JE OPÄŤ BLIŽŠIE

Vo Vatikáne dňa 16.10.2014 teologická komisia jednomyseľne uznala heroické čnosti Božieho služobníka kňaza Franciszka Blachnickiego.

Počas posledných mesiacov Kongregáciou pre svätorečenie určení kňazi sa zaoberali tzv. Positio – dokumentom, ktorý na základe doterajšieho priebehu beatifikačného procesu mal ich presvedčiť o heroickosti čností Božieho služobníka. Ako vidieť, neboli s tým spojené väčšie problémy. Teraz ešte tento dokument Positio - spolu s mienkou teológov - bude odovzdaný na diskusiu kardinálov a biskupov členov komisie Kongregácie. Samozrejme ak ich rozhodnutie bude kladné, tak pápež František bude môcť vydať dekrét o heroickosti čností otca Blachnického. Vtedy k blahorečeniu bude potrebné ešte oficiálne uznanie nejakého zázraku, ktorý sa má vykonať na príhovor Božieho služobníka.
Spolu s Pannou Máriou Nepoškvrnenou spievajme chválospev Magnificat, vďaky vzdávajúc Bohu za úspešný priebeh diskusie poradného orgánu teologickej komisie vo Vatikáne dňa 16.10. 2014.
Zároveň zotrvávajme ešte s väčšou horlivosťou a zápalom na modlitbách za úspešný priebeh prác na Kongregácii, za zázrak na príhovor otca Franciszka ako aj za rýchle blahorečenie Zakladateľa nášho Hnutia Svetlo-Život, Božieho služobníka kňaza Franciszka Blachnickiego. Otec Franciszek Blachnicki, Boží služobník, prihováraj sa za nás!

Ks. Adam Wodarczyk, postulátor beatifikačného procesu
Ks. Stanisław Adamiak, vicepostulátor beatifikačného procesu.

Voľný preklad: Jozef Heske
Zdroj: http://www.oaza.pl/blizej-beatyfikacji-ks-franciszka-blachnickiego

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign