Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Z pracovného stretnutia členov Koordinačného výboru (KV) KOČ, ktoré sa uskutočnilo v Prešove, dňa 17. 1. 2015

V centre HSŽ v Prešove sa zišli členovia KV KOČ. Stretnutie moderoval otec Jozef Heske. Boli zastúpené oblasti: Levoča, Prešov, Bardejov, Levoča, Rožňava a Lipany.

Na úvod zaznela modlitba k Duchu svätému a katechéza o. Jozefa na tému "BYŤ a KONAŤ"

Na stretnutí zaznelo zdieľanie a svedectvá o živote jednotlivých spoločenstiev. Ďakujeme Pánovi za to, že nám naďalej dáva silu s radosťou chodiť do rôznych spoločenstiev a farnosti a prezentovať ideu slobody a oslobodenia. V mnohých je túžba „rozbehnúť“ detskú Kruciatu Nepoškvrnenej. Aj deti je potrebné vovádzať do tohto diela. Modlíme sa o dobrý vzťah a spoluprácu s miestnymi kňazmi. Je potreba informačných letáčikov a podľa vzoru o. Františka Blachnického je tu návrh na vytvorenie redakčného strediska, ktoré by dynamickejšie šírilo ideu KOČ. Je potrebné pouvažovať o obsahu a grafickej forme takýchto informačných materiálov. A samozrejme to uviesť do života.

Neprestajná je potreba vnútornej duchovnej formácie členov spoločenstiev. Veľmi pomáhajú rôzne duchovné obnovy a cvičenia. Zároveň je potrebná a aktuálna evanjelizácia a apoštolát rôznymi formami a spôsobmi. Totiž čas plnosti Kairos je dnes a teraz. Chvályhodné sú pre verejnosť sv omše a adorácie spojené s modlitbami za duchovné oslobodenie a uzdravenie. V skupinách KOČ nás nie je veľa, ale podľa vzoru malého Gedeonovho vojska sa máme učiť byť na správnom mieste a používať správnu techniku boja. Spoločenstvo KOČ je ako oáza, kde sa dobre cítime. Stretnutia sú obohacujúce pre všetkých členov. Dobrá je spolupráca s Cenacolom, spoločenstvom Pavol a s útulkom sv Františka. Cez útulok sa ukazuje praktická časť KOČ. Služba je podopretá modlitbou.

V KOČ máme aj plány na tento rok:

  • Duchovné cvičenia KOČ v Smižanoch 6.- 8.3.2015.
  • Pešia púť do Levoče v dňoch 3.- 4.7.2015.
  • Púť do Medžugoria v dňoch 11.-19.7.2015.
  • Celoslovenská Púť k hrobu otca zakladateľa do Kroščienka dňa 29.8.2015.
  • V Lendaku sa uskutoční slávnostné stretnutie z príležitosti 10 výročia pôsobenia spoločenstva KOČ.

Dávame aj odporúčania, ktoré môžeme všetci prijať a zrealizovať:

  • Návšteva po rodinách závislých ľudí s úmyslom pomôcť najmä spoluzávislým jej členom. Ide hlavne o vypočutie a záujem o človeka.
  • Zapojiť sa do prípravy a do samotného referenda o manželstve a rodine ktoré bude dňa 7.2.2015.

Na stretnutí vznikol pekný návrh zorganizovať celoslovenský Deň spoločenstva členov KOČ a ich rodín. Dúfame, že nájdeme vhodnú formu takéhoto podujatia.

Stretnutie členov KV KOČ vyvrcholilo sv omšou, ktorú celebrovali o. Jozef a o. Roman, ktorý cez homíliu veľmi povzbudil prítomných.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign