Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Sv. omša za oslobodenie a uzdravenie v Lipanoch, 18. novembra 2015

V stredu,18. novembra 2015 sa v Cirkvi slávil sviatok posvätenia bazilík sv. Petra a sv. Pavla. V kaplnke lipianskej charity sa stretli veriaci, aby si vyprosili pomoc pre seba i svojich blízkych, známych i neznámych, a tiež, aby ďakovali Bohu za dobrodenia. V úvode sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva. Program pokračoval slávením Eucharistie a adoráciou.

Z homílie vyberáme niekoľko myšlienok. Bazilika je vzácnym miestom, odkiaľ vychádza duchovný náboj a sila, ktoré majú pôvod v Bohu. Poslanie apoštolov sv. Petra a Pavla je aj pre dnešných ľudí veľkým a nasledovania hodným príkladom. Sv. Peter je posilňovaný odvahou žiť a dôverovať Bohu. Ježišove slová – ja som to, nebojte sa – sú adresované aj nám. Podobne ako na apoštolov v loďke, tak aj na nás padajú vlny. Sú to vlny problémov, no Pán vie o našich ťažkostiach a chce nám dodať odvahu. Človek však často presadzuje postoj sebestačnosti, a chce dokázať, že sám vyrieši svoje problémy. Boh mu ponúka svoje náručie plné lásky. Je na človeku, či príjme Božiu ponuku a odovzdá mu všetko, čo prežíva, čo ho ťaží alebo zarmucuje. Toto náručie nesklame a prináša človeku 100 – percentnú istotu. Tam môžeme odovzdať celý svoj život a načerpať odvahu pre zvládnutie nášho osobného „rozbúreného mora“. Tam nám prichádza na pomoc aj spoločenstvo Cirkvi, kam patríme. Totiž ak sme sami a problémy nás pohlcujú, tak je tu vždy možnosť zotrvať v loďke Cirkvi, a takto prekonávať všetko, čo život prináša. V rámci Cirkvi pôsobia rôzne spoločenstvá, kde sa dá zažiť rozmer prijatia a bratstva. Aj tam rastie dôvera voči Bohu i bratom a sestrám.

Sv. Pavol nabáda k tomu, aby sme sa starali o svoju vieru a posúvali ju ohlasovaním ďalej. Vo väzení prežil dva roky a aj napriek tomu ohlasoval Božie kráľovstvo. Týmto svojím postojom sa stáva pre nás úžasným príkladom nezlomnosti. Žiadne, akokoľvek veľké prekážky mu nezabránili v jeho poslaní. Ako je to s nami? Koľkokrát sa zastavíme pred prekážkou, zanecháme všetko a prestaneme robiť to, o čom sme presvedčení? Koľkokrát z nás vyprchá prvotné nadšenie, keď sa dostavia podľa nás neprekonateľné bariéry? Napriek tomu stále platí výzva – ohlasovať a šíriť vieru. Lebo jej šírením naša viera rastie a dôvera je silnejšia. Ak sa pred prekážkami zasekneme, môže sa ľahko stať, že naša viera zakrpatie, lebo si ju necháme len pre seba. Vtedy narastá riziko duchovného egoizmu. Sv. Peter a Pavol nech nám pomáhajú pri našom poslaní evanjelizovať, aby sme odvážne vyznávali vieru a vyšli zo seba.

Pavol KallMediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign