Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Milí priatelia.

Slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie (patronátny sviatok HSŽ a KOČ) je začiatkom Roka milosrdenstva, ktorý bol vyhlásený Sv. Otcom pápežom Františkom. Tento Svätý Rok sa končí slávnosťou Krista Kráľa na budúci rok.

Nech tento ROK MILOSRDENSTVA je časom, kedy budeme svedkami vyslobodenia dobra zo všetkých foriem zla v srdci človeka i vo svete. Milosrdenstvo nech je tvorivým dôkazom lásky, ktorá sa "nedá premôcť zlu, ale dobrom premáha zlo".

Pápež Ján Pavol II používa veľmi pekný a povzbudivý výraz na priblíženie milosrdenstva a to je čas novej "fantázie lásky". Tento čas fantázie lásky je časom, kedy máme dať pocítiť svoju blízkosť a solidaritu tým, ktorí trpia. Ale aby títo trpiaci to nepociťovali ako ponižujúcu almužnu, ale ako bratskú spoluúčasť. Iba takto sa evanjelizácia stane efektívnejšou. Veď je to najkrajšie predstavenie radostnej zvesti. Ján Pavol II dodáva: Láska skutkov dáva láske slov nespochybniteľnú silu.

Súčasný pápež František nás povzbudzuje, aby sme otvorili svoje srdcia tým, ktorí žijú na okraji a sú v neistote a utrpení. Je mnoho tých, ktorí sú zranení a oslabení. Sv Otec vyzýva celú Cirkev, aby liečila tieto zranenia, hojila ich olejom útechy, obväzovala ich milosrdenstvom a zaceľovala ich solidaritou a náležitou pozornosťou.

Tento rok sa máme skloniť k odpusteniu a sebadarovaniu. Viac máme sprostredkovávať Otcovo milosrdenstvo. Podľa Sv. Otca Františka sa majú naše farnosti, spoločenstvá, združenia a hnutia stať oázou milosrdenstva. Aj ako spoločenstvo, ale aj ako jednotlivec máme vytvárať Oázu milosrdenstva.

Otec Marek Sedek, generálny moderátor HSŽ stavia niekoľko otázok pre nás všetkých. Čo to znamená vytvárať oázu milosrdenstva? Ako máme žiť oázu milosrdenstva? Nakoľko sa naše spoločenstva otvárajú na ľudí zranených, opustených a trpiacich?

Náš zakladateľ Otec Blachnicki vedel rýchlo a pohotovo reagovať na výzvy sv Jána Pavla II a aj na všetko čo sa dialo v spoločnosti. Už samotné dielo KOČ sa stalo odpoveďou na apel pápeža. V exile to bola napr Kresťanská služba oslobodenia národov.

Aj my pohotovo reagujme na výzvu Sv Otca Františka a na jeho iniciatívu otvoriť Rok milosrdenstva. Hľadajme a dajme konkrétny návrh na službu milosrdenstva. Príležitosti je veľmi veľa. Každá naša služba nech je zahalená do nežnosti. Naučme sa dávať milosrdnú a spolucítiacu lásku.

Tento Mimoriadný rok nech sa stane priaznivým časom na zmenu nášho života. Veď Boh neustále k nám vystiera svoju ruku. Dajme možnosť, aby naše srdce bolo zasiahnuté Božím milosrdenstvom.

To vám želám zo srdca

Otec Jozef Heske, moderátor diakonie oslobodenia

V Prešove, dňa 6. decembra 2015

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign