Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie veriacich v Lipanoch, 16. marca 2016

V stredu, 16. marca 2016 sa zišli veriaci z Lipian a okolia, aby spoločnými modlitbami oslavovali Pána a ďakovali mu za všetku priazeň. Zároveň prišli s úmyslom odovzdávať Pánovi všetkých tých, ktorí sa zmietajú v nejakej závislosti alebo prosiť za svojich blízkych. Štruktúra celého programu pozostávala z modlitby Korunky Božieho milosrdenstva, z eucharistického slávenia a následnej adorácie.

Vyberáme z niekoľkých myšlienok homílie slúžiaceho kňaza. Citát z Božieho slova o tom, že „pravda nás vyslobodí“ je kľúčový nielen pre členov či sympatizantov Kruciaty, ale pre každého človeka. Aby bol človek naozaj slobodný, musí poznať pravdu, musí sa dostať do svetla pravdy. Lož je charakteristická pre diabla, pre otca lži. Diabol je klamár od počiatku, on naozaj klame. Tieto slová jasnejšie odkrývajú, akým smerom sa uberá náš život, či ide k Božiemu svetlu alebo do tmy. Žijeme podľa pravdy a má skutočne svoje nepostrádateľné až zásadné miesto? Ak by sme boli neviem ako nábožní, ale by nás to neviedlo k pravde a k životu v pravde, bolo by to divadlo. Toto divadlo vtedy ľudia žili a Ježiš im to vyčítal. Hovorí o potrebe ich oslobodenia, ale oni sa urážajú, lebo sa ich to bytostne dotýka. Ich srdcia však ostali tvrdé a v otroctve. Ježiš im hovorí, aby sa pozreli na to, podľa čoho sa riadia vo svojom živote. Oni ho predsa chceli zabiť, a pritom si nahovárali, že sú Abrahámovým vyvoleným potomstvom. Oni chceli zničiť toho, ktorý im prišiel povedať pravdu.

Je dôležité preklenúť bolesť z pravdy. Lebo pravdou sa zvykne zaťať do živého, no Ježiš je tu, aby nás oslobodil a dal nám ešte viacej. Je ťažké vymyslieť recept ako pomôcť človeku, ktorý si nechce priznať pravdu. Ježiš toto činí s každým z nás, a to tak, že dáva svoje telo na kríž, že ide za nás, hriešnych na smrť. Až tak ďaleko sa posunul, aby sme pochopili, že nás miluje. Ukazuje nám, aby sme sa nebáli pravdy a ťažkostí z nej, aby sme sa nebáli priznať sa s čímkoľvek. Ide mu o to, aby nás voviedol do pravej slobody. Skúsme sa poučiť touto Ježišovou pedagogikou. Je dôležité, aby sme sa naučili Ježišovej škole a dokázali napomenúť druhého, povedať mu možno aj niečo nepríjemné. A povedať mu, že ho máme radi a že nám na ňom záleží. Nie však s hnevom napomenúť, ale z lásky. Buďme tiež vďační tým, ktorí nám pomáhajú hľadať pravdu, lebo ona nám ukazuje ako žiť vo svetle.

Záznam: Anna Polomská
Prepis: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign