Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie a uzdravenie v Lipanoch, 29. septembra 2016

Vo štvrtok 29. septembra 2016 - v deň sviatku svätých archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela – sa zišli veriaci v kaplnke Charitného domu v Lipanoch, aby spoločne chválili nášho Pána, prednášali Mu svoje prosby a ďakovali aj za archanjelov, ktorí sú naši veľkí ochrancovia proti zlu a pokušeniu. Najprv sa však prítomní pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva, a potom pokračoval program svätou omšou a adoráciou.

V nasledujúcich riadkoch sa ponoríme do niektorých myšlienok, ktoré odzneli počas homílie. Zaznamenala ich jedna zo zúčastnených veriacich Mária.

Anjel. Pri vyslovení tohto slova si väčšina z nás predstaví bytosť odetú do bielych šiat s krídlami na chrbte, ktorá je vždy tam, kde je to potrebné. Možno sa nemýlime, ale anjeli nemusia byť len ochrancovia našich životov, pomocníci na cestách, či v rôznych životných situáciách, alebo zvestovatelia dobrých správ. Anjeli sú možno aj medzi nami, možno ich denne stretávame a ani si to neuvedomujeme. Každopádne, traja najznámejší - a môžeme povedať, že aj najdôležitejší - anjeli, svätí Michal, Gabriel a Rafael boli a sú tými, ktorí na náš príhovor dokážu pomôcť v situáciách, zdanlivo neriešiteľných, naliehavých a možno beznádejných. Svätý Michal archanjel, knieža nebeského vojska, je ten, ktorý nás chráni pred každým zlom. Svätý Gabriel archanjel, nazvaný Božia sila, oznámil Márii tajomstvo, v ktorom mal Všemohúci prejaviť silu svojho ramena. A napokon svätý Rafael archanjel chráni všetkých cestujúcich a pomáha tým, ktorí hľadajú prostriedky na vyliečenie tela i duše.

Ako už bolo vyššie spomenuté, anjeli nemusia mať krídla, môžu to byť ľudia ako my a Boh nám ich poslal do cesty, aby sme našli možno správny smer, útechu v chorobe a zármutku, a možno potešenie zo života. Ak sa nám niekedy zdá, že máme nezaujímavý nudný život, je na mieste si uvedomiť, že naša existencia na tejto Zemi nie je o bezvýznamných maličkostiach, ktoré nijakým spôsobom nemôžu a nedokážu ovplyvniť našu cestu k spáse, ale je dôležité vnímať krásu života so všetkým, čo k nemu patrí a hľadať prostriedky, ako byť bližšie k Bohu, pri ktorom si naplno uvedomíme, že všetko naše pozemské snaženie malo význam. A keď budeme mať pocit, že nám niečo chýba, otvorme oči a pozrime sa, čo všetko máme vôkol seba a snažme sa aj druhým ukázať všetko bohatstvo, ktoré nám nebeský Otec nadelil, lebo jedine vtedy si bohatý, keď je spolu Boh a ty.

Pane, ďakujeme Ti za svätých archanjelov, ktorí sú nám nablízku a sprevádzajú nás životom. Zároveň Ťa prosíme o milosť spoznávať v našich životoch aj tých pozemských „anjelov“, ktorých ochranu a pomoc možno ani nevnímame, a predsa je nám tak blízko.

Spracoval: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign