Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


OZNAM A PROSBA

Bolo to pred 20 rokmi, v mesiaci jún, v 17. deň, keď som prijal sviatosť kňazstva. Bolo to v Prešove v mestskej hale. Boli sme spolu s mojimi spolužiakmi prvotinou nového diecézneho biskupa Mons. Alojza Tkáča. O týždeň na to (24. jún - slávnosť Narodenia sv Jána Krstiteľa) som mal primície v rodných Košiciach na Kalvárii. Primičný kazateľ otec biskup okrem iného sa spýtal, čo len z tohto chlapca bude. Do kňazskej služby som vstupoval v duchu slov, ktoré boli na primičnom obrázku: Pán ma nepovolal k tomu, aby som robil bombastické veci, ale aby som bol verný. Vernosť je mojím životným krédom. Slovom života je citát z 37 žalmu: Odovzdaj cestu svojho života Pánovi, Jemu dôveruj a on sa postará, ktorý ma stále sprevádza počas kňazskej služby. Mojimi vzormi sú sv Pavol apoštol, pápež Ján Pavol II. a otec F. Blachnicki, zakladateľ Hnutia Svetlo – Život.

Rok 1990 bol prvým rokom dekády Novej Evanjelizácie v rámci prípravy na Veľké Jubileum 2000. Veľmi som sa tomu tešil, lebo evanjelizácia je mojou „srdcovkou“. Prvým miestom môjho kňazského pôsobenia bol Bardejov, moja „prvá láska“. Dedinským farárom som bol v Richvalde (1992 – 2002) a Sedliciach sedem rokov. Od 1.7.2009 som vyčlenený pre pastoráciu spoločenstiev Hnutia Svetlo – Život a Kruciata oslobodenia človeka. Ako to pôjde ďalej? To všetko dávam do Božích rúk.

Milí priatelia. Pozývam vás, aby ste som mnou ďakovali Pánovi za dar kňazstva. Myslíte na mňa a modlíte sa, aby som vo vernosti vytrval v službe kňaza v duchu idey Krista Služobníka. Uvedomujem si svoju ľudskú biedu, ale zároveň som si vedomý nekonečnej Božej lásky a milosti, ktorú stále prijímam v dare kňazstva.
Za Vašu pomoc ďakuje a žehná vás duchovný otec Jozef Heske

V Prešove, dňa 1. júna 2010.

Kruciáta oslobodenia človeka nášmu jubilantovi zo srdca blahoželá a od Nebeskej Matky Panny Márie a jej Syna Ježiša Krista vyprosuje požehnanie a veľa božích milostí do ďalšej práce vo vinici Pána!

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign