Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 2. júl 2022 , meniny má Berta , zajtra bude mať meniny Miloslav. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Oficiálny dátum vyhlásenia KOČ

Deň 8. jún 1979 je oficiálny dátum vyhlásenia KOČ. Pred 43 rokmi na letisku v Nowom Targu na Podhalí počas svätej omše za účasti pápeža sv. Jána Pavla II. Skupina členov HSŽ s o. F. Blachnickim ponúkla KNIHU SKUTKOV OSLOBODENIA s prvými členmi ochotnými dobrovoľne sa zrieknuť alkoholu.

Deň predtým sv. Ján Pavol II požehnal dielo KOČ spolu s čestným zapísaním svojho mena do Knihy skutkov oslobodenia. Bolo to v Oswiecime po návšteve koncentračného tábora v cele smrti bloku 11 C kde zomrel mučeníckou smrťou otec M. Kolbe, bojovník o triezvosť národa, jeden z patrónov KOČ.

Sv. Ján Pavol II. už skôr v zápase proti alkoholizmu, v záujme chrániť ľudskú dôstojnosť v liste na rozlúčku Poliakom pred nástupom do pápežského úradu 23. októbra 1978 požiadal: „Žiadam vás, aby ste sa postavili proti všetkému, čo uráža ľudskú dôstojnosť a ponižuje zvyky zdravej spoločnosti, čo môže niekedy ohroziť jej existenciu a spoločné dobro, čo môže znížiť jej prínos do spoločnej pokladnice ľudstva, kresťanských národov, Kristovej cirkvi.“

Tieto slová sa stali oficiálnym odkazom pre F. Blachnického, ktorý sa opäť po Kruciate triezvosti a Kruciate miernosti, po početných šikanách zo strany komunistického režimu, zatknutí a odsúdení za presadzovanie nepriateľských tendencií voči moci ľudu, rozhodol zápasiť za ľudí, najmä mladých, a vytvoril NOVU KULTÚRU bez závislostí a zotročenia .

Jozef HESKE

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign