Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša s úmyslom za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch, 10. januára 2018

V stredu 10. januára podvečer sa stretli veriaci z Lipian a okolia na duchovnom programe v tamojšom farskom Kostole sv. Martina z Tours.

Najprv sa pomodlili posvätný ruženec, ktorí obetovali za akokoľvek závislých aj za spoluzávislých. Do modlitby sa zapojili tiež členovia a kandidáti spoločenstva Kruciáta oslobodenia človeka. Svätú omšu, ktorá potom nasledovala, slávil miestny farár otec Michal Marčák. Ten prítomných povzbudil vo viere a zdôraznil dôležitosť modlitby a obety za akokoľvek závislých.

Po svätej omši sa presunuli členovia kandidáti a sympatizanti KOČ do čajovne, kde v rámci modlitbovo-formačného stretnutia preberali tému – dedičstvo KOČ. K téme prislúchalo aj vzájomné delenie sa, z ktorého vyplynulo, že dielo KOČ pozostáva najmä z neustálej snahy o duchovnú a morálnu obnovu celej spoločnosti a z konkrétnej angažovanosti každého jej člena. Súčasťou programu bola spoločná modlitba k Duchu Svätému, a tiež modlitba chvály a vďaky, sprevádzaná hrou na gitare. Prítomní zahrnuli do svojich modlitieb aj prosby, zapísané na papierikoch. Prečítali si tiež niekoľko podnetných faktov a myšlienok z nedávnej konferencie – K triezvosti národa, zodpovednosť rodiny, cirkvi, štátu a samosprávy – ktorá sa konala v poľskom parlamente. Na záver zaznela hymna KOČ a modlitba za blahorečenie otca Františka Blachnického.

Nech aj toto stretnutie prispeje k neustálemu zápasu o skutočnú slobodu a dôstojnosť každého človeka.


Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign